Ющенко пропонує виділити 1 млрд. гривень на купівлю акцій Промінвестбанку


Ющенко пропонує виділити 1 млрд. гривень на купівлю акцій Промінвестбанку

Президент України Віктор Ющенко вніс у Верховну Раду законопроект "Про першочергові заходи щодо запобігання негативних наслідків фінансової кризи і про внесення змін у деякі законодавчі акти України", повідомляє УНІАН.

Зокрема, Ющенко пропонує у випадку несвоєчасного прийняття бюджету дозволити на поточний бюджетний період здійснювати витрати, пов'язані з капіталізацією банків, і витрати, які здійснюються зі Стабілізаційного фонду.

Стабілізаційний фонд глава держави пропонує створити в рамках держбюджету-2008 за рахунок надходжень від приватизації державного майна.

Також пропонується обмежити в 2008 році обсяг державних гарантій по кредитах міжнародних фінансових організацій, які надаються Кабінетом міністрів України, до 40 млрд. гривень (близько $ 6,619 млрд.).

У документі передбачене збільшення статутного капіталу державного "Укрексімбанку" у сумі 1 млрд. гривень ($165,5 млн.) з метою придбання ним акцій ЗАТ "Промінвестбанк".

Крім того, Ющенко пропонує внести зміни в чинне законодавство і надати Національному банку України право приймати рішення про обмеження використання резидентами валютного виторгу (частини валютного виторгу) шляхом введення її обов'язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України.

Глава держави ініціює перерахування Нацбанком 25% від суми перевищення його доходів над витратами на поповнення фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також передбачити право НБУ надавати кредити Фонду.

Як повідомляє УНІАН, у Раді зареєстровано вже близько десяти відповідних антикризових законопроектів, у тому числі від уряду Юлії Тимошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua