Акції російських компаній названі найдешевшими у світі


Акції російських компаній названі найдешевшими у світі

Російський фондовий індекс ММВБ в 2008 році обвалився вже на 73 відсотка. Таким чином, його падіння стало найбільш значним серед 48 основних національних фондових індексів, а акції російських компаній можуть вважатися найдешевшими у світі. Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Відповідно до статистики, представленої агентством, 22 з основних фондових індексів світу втратили за 2008 рік більше половини своєї капіталізації. У Китаї, Греції, Ірландії, Перу та Австрії падіння склало більше 60 відсотків, а американського S&P 500 - 40 відсотків. Найкраще йдуть справи в Марокко і Йорданії, де біржові показники впали на 6,4 та 19,2 відсотки відповідно.

Акції компаній із країн, що розвиваються, поки дешевшають швидше, ніж з розвинених. Наприклад, за останній тиждень індекс MSCI World 23 розвинених ринків світу впав на 8,3 відсотки, а MSCI emerging markets (ринків, що розвиваються) - на 17 відсотків.

Раніше повідомлялося, що акції російських компаній дешевшають відразу з кількох причин. По-перше, на індекси РТС і ММВБ вплинула загальна фінансова криза у світі, що змусила інвесторів виводити кошти з ризикованих ринків, що розвиваються. По-друге, нестача ліквідності у вітчизняній банківській системі привела до того, що фінансові організації стали розпродавати цінні папери. По-третє, в останні місяці більш ніж у два рази подешевшала нафта, що може привести до значного зниження прибутків російських нафтогазових компаній.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua