Мінекономіки пропонує ввести мінімальні ціни на горілку і коньяк — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Мінекономіки пропонує ввести мінімальні ціни на горілку і коньяк

867
Міністерство економіки України пропонує ввести мінімальні ціни на горілку і коньяк. Це передбачено проектом постанови Кабміну, розробленим Мінекономіки.
Так, документ пропонує встановити мінімальні ціни 0,5 літра горілки на рівні 14 гривень (70 гривень за 1 літр 100%-вого спирту), 0,5 літра коньяку трирічної витримки - 25 гривень (125 гривень за 1 літр 100%-вого спирту), чотирирічної - 28 гривень і п'ятирічної - 32 гривень (160 гривень за 1 літр 100%-вого спирту). В основу цих цін закладена собівартість продукції з урахуванням сплати всіх податків і зборів.
Виробники підтримують ініціативу введення мінімальної роздрібної ціни на горілку. У колективному зверненні виробників ЛГВ до Уряду за допомогою галузевої асоціації СОВАТ про фіксації мінімальної ціни в розмірі 14 гриві за 0,5 літра легально зробленої горілки економічно обґрунтовується розрахунок собівартості її виробництва, що включає повноту податків, що сплачуються, вартість якісної сировини та комплектуючих, жорстке дотримання всіх технологічних вимог і норм якості продукту. Ініціативу введення мінімальної роздрібної ціни (МРЦ) на горілку українські виробники алкоголю вважають правильною та впевнені, що вона може стати ефективним методом боротьби з тіньовим ринком міцного алкоголю.
На думку Олега Дураєва, фінансового директора компанії "ОЛІМП", до введення мінімальних цін зобов'язує здоровий глузд і прості розрахунки: "Сума 14 гривень вийшла з урахуванням собівартості продукції, витрат з логістики, витрат на реалізацію (близько 5%), сплати всіх податків і зборів (акциз+ПДВ, близько 5 гривень), націнок дистриб’ютора (близько 10%) і рітейла (20%)". На думку Дураєва собівартість горілки у всіх різна, але при мінімальній вартості 14 гривень жоден регіональний виробник не зможе сказати, що вона завищена. Межа мінімальної ціни 14 гривень автоматично зводить до нуля присутність у роздрібній торгівлі тіньової продукції.
Наталя Коновалова, директор з корпоративних комунікацій і зв'язків із громадськістю КК Nemiroff Холдинг стверджує, що мінімальна ціна на горілку є в першу чергу індикатором, що підтверджує безпеку вмісту пляшки для споживача, оскільки свідчить про те, що продукція пройшла всі необхідні перевірки на відповідність державним стандартам якості. Для контролюючих же органів це підтвердження того, що виробник сплатив всі необхідні податки в державний бюджет і виходить, зробив свою продукцію легальним способом. "Говорити про те, що мінімальна ціна на горілку сьогодні може становити цифру менше 14 гривень за пляшку об'ємом 0,5 літра - значить лукавити і перед споживачем і перед державою. Оскільки, пропонуючи свій продукт за ціною менше 14 гривень, виробник активно "мінімізує" свої витрати або за рахунок недотримання технологій і використання дешевої неякісної сировини та штучних добавок у виробленому продукті, або ухиляється від сплати податків у повному обсязі відповідно до вимог закону. У першому випадку під загрозою здоров'я, а то й життя споживача, у другому - наповнюваність державного бюджету й, у першу чергу, виплати на соціальні потреби. Заощадивши сьогодні на чомусь одному, завтра ми одержимо продукт, що не буде викликати довіри ні на внутрішньому, ні на зовнішніх ринках", - резюмує пані Коновалова.
Як відзначає директор з правових питань ЛГЗ "Хортиця" Геннадій Васюков, наявність у роздробі горілки по 7-10 гривень за 0,5 літра свідчить про її сумнівну якість, а також неповну сплату зборів і податків. "Якщо мінімальна ціна буде введена, значно скоротиться тіньовий ринок алкоголю та збільшаться надходження коштів у держбюджет", - прогнозує пан Васюков.
Керівництво групи компаній "Союз - Віктан " вважає введення мінімальних цін на алкогольні напої виправданим. У компанії додали, що, за їхніми даними, останнім часом відзначається збільшення частки тіньового ринку алкогольної продукції, а встановлення мінімальної ціни є одним з факторів ускладнення тіньового виробництва. У компанії вважають, що введення мінімальних цін на алкоголь позитивно відіб'ється як на легальних виробниках, так і на надходженнях у бюджет, а частка легального ринку почне рости. "У компанії "Союз-Віктан" немає продукції нижче пропонованих мінімальних цін. Для всіх легальних виробників - це благо, оскільки тіньовий ринок одержить додатковий удар", - додав генеральний директор "Союз-Віктана" Андрій Охлопков. На думку фахівців "Союз-Віктана" введення мінімальних цін у попередні роки показало свою ефективність в боротьбі з тіньовим виробництвом, тому повернення до цієї практики абсолютно виправдане.
Коментар Романа Вашколупа, директора з виробництва групи "Баядера", про необхідність введення мінімальної роздрібної ціни на горілку, також свідчить про підтримку введення мінімальних цін на горілку: "Зараз, коли частка тіньового ринку алкоголю в Україні становить порядку 25%, введення мінімальних роздрібних цін доцільно для всієї економіки України, а не тільки для алкогольної галузі. Установлення МРЦ утруднить реалізацію контрафактної продукції та поповнить бюджет країни податками з легально реалізованої алкогольної продукції. Вартість легальної горілки не може бути нижчою 14 гривень, що підтверджується економічними розрахунками"
Введення МРЦ дозволить проінформувати споживача про реальну вартість горілки з урахуванням всіх зборів і податків. У результаті покупець самостійно зможе визначити, є конкретна продукція фальсифікатом чи якісним товаром, з якого сплачені всі збори. Установлення мінімальної роздрібної ціни на горілку - один з елементів, направлених на виведення горілчаного ринку з тіні.
За матеріалами:
Подробности
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас