НБУ має намір боротися з "накопичувальними вкладами" у банківській системі


НБУ має намір боротися з "накопичувальними вкладами" у банківській системі

Національний банк України (НБУ) має намір боротися з використанням "накопичувальних вкладів" у банківській системі країни, оскільки вони спотворюють звітність і не дозволяють об'єктивно оцінити ліквідність кредитно-фінансової установи.

Про це повідомив голова Нацбанку Володимир Стельмах журналістам у середу.

"Будемо перевіряти всі банки. Пішла телеграма (до банків), що зобов'язала їх чітко привести у відповідність бухгалтерську та статистичну звітність", - сказав він.

Голова НБУ пояснив, що мова йде про депозити, умовами яких передбачена можливість дострокового вилучення накопичених протягом певного строку заощаджень. Такі вклади відображаються банками як строкові, але, по суті, є депозитами до запитання.

"Щоб правильно, ощадливо велася банківська справа, є два види (депозитів ) - строкові і до запитання", - підкреслив він.

За його словами, використання банками у своїй практиці накопичувальних рахунків веде до фальсифікації звітності, і НБУ буде припиняти їхнє використання "залізною п'ятою".

"За цим стоїть питання відсторонення і так далі... Якщо вони (банки) не виконають, то буде однозначно - або вони повинні будуть нарахувати резерви, або ми будемо зменшувати капітал", - пояснив Стельмах.

При цьому він відзначив, що широке застосування накопичувальних рахунків у Промінвестбанку стало однією із причин погіршення його ліквідності.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua