1244
Провідні економіки повстали проти податкових гаваней
— Казна та Політика
Британія, Франція, Німеччина та інші провідні світові економіки обіцяють проводити жорстку політику відносно податкових гаваней, розширивши чорний список і розробити каральні заходи проти країн, що відмовляються співробітничати, повідомляє Daily Telegraph.
Заступник британського Канцлера Стівен Тіммс, що представляє Британію на нараді в Парижі, присвяченій обговоренню цієї проблеми, назвав цю зустріч "дуже сильним сигналом, що час людей, які не платять податки, минув".
Тіммс заявив, що наступного року Британія повторить операцію, проведену в 2006 році, коли вона зажадала в п'яти найбільших банків країни надати інформацію про їхні закордонні рахунки. "Ми дали людям можливість повідомити про свої гроші за кордоном та у результаті одержали 400 млн. фунтів стерлінгів податків, які інакше не були б заплачені", - сказав він.
Цього разу операція буде поширена на більшу кількість банків, включаючи британські філії іноземних банків. "Я впевнений, що вона знову принесе ніяк не менше", - заявив Тіммс.
Французький міністр із проблем бюджету Ерік Верт сказав: "Ми більше не можемо із цим миритися. У той час як ми вкладаємо величезні гроші платників податків у програми порятунку фінансової системи, ця система як і раніше надає податкові гавані".
Найгострішій критиці на зустрічі, що проходила під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), піддалася Швейцарія. Німеччина навіть вимагала включити її в чорний список податкових гаваней.
"Швейцарія пропонує умови, які дозволяють німецьким громадянам ухилятися від сплати податків. Тому я вважаю, що Швейцарії місце в чорному списку", - заявив міністр фінансів Німеччини Пеєр Штайнбрук.
У цей час у чорному списку ОЕСР перебуває три країни - Монако, Андорра та Ліхтенштейн - у порівнянні з 40 в 2000 році.
За матеріалами: K2Kapital
Поділитися новиною