Аналітик: Український фондовий ринок відновиться не раніше 2012-2013 рр


Аналітик: Український фондовий ринок відновиться не раніше 2012-2013 рр

Український фондовий ринок відновиться не раніше 2012-13 р. Таку думку висловив аналітик "Ерсте Банк" Віктор Стефанишин.

"Фондовий ринок відновиться не раніше 2012-13 років, і процес відновлення буде проходити за сценарієм РТС 1998 року", - вважає він.

Аналітик відзначив, що глобальна криза на міжнародних фінансових ринках і розчарування в антикризових заходах державних органів зменшили і так низький інтерес міжнародних інвесторів до України. Негативні настрої інвесторів підтримуються політичними конфліктами, які загострилися напередодні позачергових парламентських виборів. Не поліпшують економічну ситуацію і новини з ринку металургії та нерухомості, а останні події в банківському секторі спровокували паніку не тільки серед інвесторів, але і пересічних українців. Безпрецедентне зменшення попиту та падіння цін на метал, і нафту протягом останніх 3 місяців, складності з рефінансуванням і нестабільною ринковою ситуацією, змушують компанії скорочувати обсяги виробництва або продаватися інвесторам, у зворотному випадку - повідомляти про банкрутство, говорить Стефанишин.

Він констатував, що індекс ПФТС відповідав ситуації на ринку і з початку вересня впав на 50,3%, при цьому в середньому оборот за день на біржі не перевищував 3,8 млн дол. Ціна деяких акцій упала навіть нижче балансової вартості активів, при цьому проводити транзакції понад 2 млн дол., купуючи недооцінені акції, було неможливо. Така ситуація негативно відбилася на інвестиційних компаніях, яким доводиться реструктуризувати свій бізнес, скорочувати штат і переглядати довгострокові стратегії, відзначає експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua