ВР не підтримала включення в порядок денний законопроектів про внесення змін у держбюджет-2008 і фінансування виборів


ВР не підтримала включення в порядок денний законопроектів про внесення змін у держбюджет-2008 і фінансування виборів

Верховна Рада не підтримала включення до порядку денного законопроектів про внесення змін до держбюджету-2008 і щодо фінансування позачергових парламентських виборів. За проголосував 201 депутат за 226 необхідних голосів.

Законопроектами пропонувалося збільшити гарантовану суму відшкодування внесків до 150 тис. грн, створити стабілізаційний державний фонд, забезпечивши його наповнення коштами від приватизації, а також виділити кошти на проведення дострокових виборів у ВР.

У той же час "Наша Україна" готова проголосувати за всі антикризові законопроекти, а також за внесення змін до бюджету України в частині виділення коштів на проведення виборчої компанії, сьогодні заявив голова фракції В'ячеслав Кириленко.

ПР готова проголосувати за законопроект, який стосується виділення коштів на проведення виборів, який узгоджувався з фракцією, сказав заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов. "Ми готові голосувати за той законопроект, який узгоджувався з нашою стороною, по стабілізаційному фонду і внескам виборців у пакеті змін до держбюджету. А що стосується антикризової програми, то, наскільки я розумію, у Кабміну на сьогоднішній день її немає, тому що вони не могли її представити на розгляді вчора", - відзначив він.

А народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко заблокували трибуну і президію парламенту. Головам парламентських фракцій не вдалося погодити порядок денний. "Поки не буде узгодженого порядку денного, і поки блокуватиметься трибуна, я до цього залу не увійду", - сказав голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк.

Напередодні Яценюк заявив, що Верховна Рада повинна прийняти 5 блоків законопроектів пакетним голосуванням. Він пояснив, що до першого блоку входить низка антикризових законопроектів, пов'язаних з економічною ситуацією, до другого - законопроект, пов'язаний з гарантуванням банківських внесків. Яценюк відзначив, що пропонуватиме збільшити вказану суму втричі - до 150 тис. грн. За його словами, відповідні кошти повинні бути виділені НБУ з доходів держбюджету.

Третій блок законопроектів включає законопроект про стабілізаційний фонд, четвертий блок - внесення змін до держбюджету-2008. П'ятий блок законопроектів пов'язаний з достроковими виборами. На думку Яценюка, по п'ятому блоку буде складно знайти консенсус.

Відзначимо, на останньому засіданні ВР 10 жовтня ц.р. через блокування не були прийняті зміни до закону про вибори і держбюджет.

Нагадаємо, вчора Президент України підписав указ, яким він припиняє дію свого указу №911 про розпуск Верховної Ради України і призначення дострокових парламентських виборів на 7 грудня 2008 р. Згідно з указом, робота парламенту буде тимчасово відновлена "на декілька днів".

Як повідомлялося, 9 жовтня Ющенко підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів", призначивши нові вибори на 7 грудня. 10 жовтня ц.р. Окружний адміністративний суд Києва скасував даний указ Ющенка за позовом БЮТ. У відповідь на це Секретаріат президента подав апеляцію на рішення окружного суду. Засідання апеляційного суду відкладалося кілька разів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua