Росія може стати другим експортером зерна у світі після США


Росія може стати другим експортером зерна у світі після США

Росія, що уже зараз займає третій рядок у списку світових експортерів зерна, може піднятися ще на один і стати другим після США постачальником зерна на світовий ринок.

Як повідомляється в прес-релізі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) з посиланням на прогнози ФАО (продовольча і сільськогосподарська організація ООН), щорічне виробництво зерна в Росії може вирости до 126 млн тонн, якщо в обіг буде введена не оброблювана в цей час земля. "У цьому випадку Росія може зайняти другий рядок у рейтингу експортерів зерна після США", - відзначається в прес-релізі.

Відповідно до прес-релізу, очікуваний в 2008 році в Росії врожай складе 96 млн тонн зерна.

Однак Мінсільгосп РФ прогнозує збір в обсязі 100-102 млн тонн.

ЄБРР і ФАО також вважають, що введення в обіг 23 млн га земель сільськогосподарського призначення, занедбаних в останні десятиліття в Росії, Казахстані та Україні, може дати серйозний поштовх для розвитку сільського господарства в цих країнах. Повернення частини землі можливо без високих капітальних витрат, відзначається в прес-релізі. Зокрема, близько 13 млн га, з яких близько 6 млн га розташовані в Росії, можуть бути повернуті в орний фонд без особливих вкладень у підготовку цієї землі.

Як повідомляється в прес-релізі, до теперішнього часу ЄБРР інвестував близько 5 млрд євро в реалізацію близько 400 проектів в агробізнесі у всіх 29 країнах, де працює банк. У тому числі в Росії банк вклав близько 1 млрд євро в більш ніж 40 інвестиційних проектів в аграрному секторі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua