2261
Ощадбанк Росії розглядає пропозицію про купівлю Промінвестбанку
Ощадбанк Росії розглядає пропозицію про покупку Промінвестбанку (ПІБ, Київ), повідомив голова правління "Дочірній банк Ощадбанку Росії" (Київ) В'ячеслав Юткін.
"Російський Ощадбанк вивчає доцільність проведення аудита Промінвестбанку з метою його покупки. Нам надійшла пропозиція (про придбання ПІБа - ІФ), ми її вивчаємо", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.
Як повідомлялося, у вересні Промінвестбанк заявив про рейдерську атаку на нього, у результаті якої вкладники банку стали масово вилучати кошти із кредитно-фінансової установи. Національний банк України (НБУ) вирішив підтримати ПІБ: наприкінці вересня ПІБу була відкрита річна кредитна лінія в розмірі 5 млрд грн, а вже 7 жовтня НБУ ввів тимчасову адміністрацію в Промінвестбанку та встановив на півроку мораторій на задоволення вимог кредиторів кредитно-фінансової установи.
При цьому 8 жовтня голова НБУ Володимир Стельмах повідомив, що раніше потенційним покупцем ПІБа виступав також російський інвестор, але не Ощадбанк Росії, на який указували деякі оператори ринку. На даний момент, правом на проведення переговорів з потенційними інвесторами наділений голова тимчасової адміністрації, заступник голови НБУ Володимир Кротюк, за словами якого, стратегічному інвесторові буде потрібно, крім оплати акцій, надати банку підтримку через субординований кредит або через депозит. При цьому, за даними В.Кротюка, у ключових акціонерів ПІБа є можливість продати близько 80% акцій, які зосереджені в 8-10 осіб.
Як повідомив один з основних власників ПІБа Володимир Матвієнко (до введення тимчасової адміністрації очолював його правління), на сьогоднішній день для стабілізації роботи банку більш правильним стане залучення стратегічного інвестора, а не його націоналізація, що зараз активно обговорюється в Україні.
"Сама націоналізація не вирішує проблему стабілізації діяльності банку та підвищення його капіталізації. Сьогодні найбільш правильний шлях - знайти стратегічного інвестора, що не тільки міг би за комерційною ціною придбати акції банку, але, насамперед, влив би гроші і забезпечив стабільність платежів", - сказав він в інтерв'ю газеті "Комерсант Україна".
При цьому, за його оцінкою, переговори про залучення стратегічного інвестора можуть завершитися в дуже короткий термін, можливо, через тиждень.
Як повідомила газеті великий акціонер банку Ірина Матвієнко, власники ПІБа співробітничають у цьому питанні з компанією Dragon Capital. "Можливо, незабаром буде підписаний мандат з одним зі швейцарських банків", - сказала вона.
В.Матвієнко також висловив сумнів у можливостях проведення націоналізації за рахунок бюджету: раніше інвестори пропонували продати банк за $300-800 млн.
"Головне - не скільки одержати за банк, а знайти інвестора із грішми. Щоб ми з ним могли поправити становище банку і клієнти були задоволені так само, як і раніше. Мова йде про уливання не 1 млрд грн, а $2-4 млрд. Ми маємо кілька закордонних пропозицій від стратегічних інвесторів, в основному це великі банки, які сьогодні зацікавлені працювати з ПІБ", - сказав він.
"Для цього (для націоналізації - ІФ) потрібно не 200 млн грн (розмір статутного капіталу банку - ІФ) за акції, а влити в банк пару мільярдів доларів. Справа не в статутному капіталі. Потрібно мати гроші для проведення поточних платежів. Сьогодні ми оплачуємо рахунки, але до нас доходять не всі платежі, а в три рази менше. Адже зараз не один ПІБ перебуває у важкому стані. У такій ситуації - порядку 60 банків України, які мають погану ліквідність через світову кризу. У бюджеті немає такої кількості грошей, щоб вийти із цієї ситуації", - додав В.Матвієнко.
ЗАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" (Промінвестбанк) засновано в 1992 році. До липня 2008 року серед його акціонерів не було осіб, що володіли більше 10% статутного капіталу банку.
За даними Нацбанку України, на 1 липня 2008 року за розміром загальних активів (27,539 млрд грн або 3,94% сукупних активів банківської системи) Промінвестбанк займав 6-е місце серед 178 банків, що діяли в країні.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною