1439
Чи вдарить криза по "зоряному життю"?
Світова фінансова криза змушує багатих бути скромніше - у нових умовах розкіш стала недоречною. Товари та послуги категорії "люкс" стали користуватися меншим попитом, поступаючись більше скромним маркам. Більше того: на думку генерального директора нью-йоркського Luxury Institute Мілтона Педраза, володіння зухвало дорогими речами в часи кризи може заподіяти шкоду. За даними спільного дослідження Elite Traveler й Prince & Associates, 76% родин з доходом $1-10 млн. заявили, що до кінця року мають намір витрачати на предмети розкоші менше.
Експерт стверджує, що забезпечені люди вже стали частіше купувати товари "масового вживання". Наприклад, замість мобільного телефону за $10 тис. тепер беруть звичайні iPhone, замість жовтогарячого Lamborghini віддають перевагу блакитному BMW, а багатофутову яхту заміняють невеликим екологічним судном. Зміни торкнулися й одягу: пускати пил в очі стилем "я багатий, але недбалий" стало менш вигідно, ніж виглядати в стилі "я надійний і консервативний".
Про те, як позначилася фінансова криза на українському бомонді, інтернет-газета "СЕЙЧАС" дізнавалася з перших вуст.
Своя сорочка ближче до тіла
Хочете вірте, а хочете - ні, але вітчизняні зірки, за їхніми власними визнаннями, здебільшого заощаджень не мають. І тому світова фінансова криза взагалі й перегони долара зокрема їх турбують мало.
"До загальносвітової кризи я ставлюся цілком спокійно, мене набагато більше хвилює те, що відбувається в Україні", - зізналася співачка Ірина Сказіна, додавши, що, як і будь-яка розсудлива та адекватна людина, вона в першу чергу турбується про свою родину та новий проект.
"Оскільки я нині готую нову програму, всі зароблені кошти в мене йдуть на цей проект. І просто десь "лежачих" заощаджень у мене немає, так що й хвилюватися за їхню долю, слава Богові, не доводиться. Сьогодні стало модним ганьбити колишні часи, але особисто мені кілька років тому жилося набагато спокійніше", - говорить співачка.
Як продюсер Мікі Ньютон і групи "Бряц-band" Юрій Фалеса, "фінансова криза для мене поки невідчутна, оскільки постійні підвищення цін на все - починаючи від продуктів і закінчуючи нерухомістю - спостерігалися й до кризи. Що стосується заощаджень, то в мене їх просто немає: все, що заробляю вкладаю не в нерухомість, а у свої проекти - гроші йдуть на зарплату артистів, їхнє просування, промоушн, записи, випуск дисків".
Зовсім не торкнулася криза відомого актора й телеведучого Остапа Ступки. Як зізнався актор, зароблені гроші він вкладає, що називається " у себе" - у першу чергу в подорожі.
"Фінансова криза мене не торкнулася з однієї простої причини: я ніколи не залежав від грошей і ніколи не вів облік доходів і витрат", - стверджує акордеоніст Ігор Завадський. Всі зароблені гроші Ігор негайно вкладає. У першу чергу, як і будь-який інший артист, у свій розвиток і творчі проекти - випуск нових альбомів, дисків, організацію концертів. Кошти, що залишилися, артист направляє на допомогу талановитим дітям, причому не тим, які знаходять його з проханням допомогти, а тих, котрих Ігор знаходить сам.
"Скрізь, де я виступаю, цікавлюся молодими талантами. Чомусь часто трапляється так, що талановиті діти живуть у небагатих багатодітних родинах, у них не тільки немає можливості вийти на велику сцену, але навіть немає грошей, щоб купити інструмент! Це дуже схоже на моє дитинство: я сам з багатодітної сім’ї, що у свій час теж не могла мені допомогти", - розповів Завадський . На сьогоднішній день гроші не є для артиста особливою цінністю, і якби їх було більше, напрямки витрат були б тими ж, просто вони стали б ширше - не більше того.
Не дуже хвилює криза й письменника Юрія Рогозу: "На щастя, я не настільки бідний або багатий, щоб криза мене турбувала - веду практично такий же спосіб життя, як і більшість громадян України. Тому смикатися з приводу своїх заощаджень змісту не бачу, та й надаю перевагу все-таки тримати їх у себе в кишені, ніж десь в іншому місці. Криза позначилася на тих, хто або одержує гроші, або орудує мільйонами - такі коливання курсу гривні можуть зробити їх ще бідніше або ще багатше", - відзначив Рогоза.
Згадаємо старе: працювати за картоплю
З достатньою часткою іронії, як і належить екс-довгоносику, ставиться до можливих прийдешніх змін комедійний актор Віктор Андрієнко: "Попередні домовленості поки виконуються, так що криза нас ще не торкнулася. Але задовго до неї я говорив про те, що артисти можуть працювати й за "натуральні продукти". Припинять запрошувати на телебачення - поїдемо по селах. Що, у перший раз, чи що?".
Як зізнався актор, великих активів, які у зв'язку з кризою могли б перетворитися в пасиви, у нього не було: недавно Андрієнко купив квартиру, і зараз намагається в найкоротші терміни сплатити борг банку. "Так що виплачую кредит і чекаю на нові проблеми!" - резюмує актор.
А от зоряна пара Ігор Ліхута й Таїсія Повалій навіть не хочуть думати про такий сценарій. "Я дуже сподіваюся, що не повторяться лиха 1996-1998 років, коли практично всім українським артистам як гонорар за концерт у провінції пропонували натуру: мішок цукру, мішок картоплі, м'ясо", - сказав Ліхута . Їхня родина також взяла кілька кредитів, і тепер погашає їх "акуратно й пунктуально, не зловживаючи теплими взаєминами з багатьма банкірами".
При цьому свої кровно зароблені гроші подружжя Ліхута-Повалій банкам не довіряє. "У листопаді в нас гастрольний тур 13 містами Росії, але зароблені кошти ми привеземо додому. Причому гроші в нас не лежать у банках. По-перше, у нас дуже великі статті витрат - кліпи, костюми, репертуар і так далі. По-друге, вільні кошти ми вкладаємо в нерухомість", - розповів нам Ліхута.
Сподіваючись на краще, готуємося до гіршого
Продюсер і ведучий української версії телепрограми "Що? Де? Коли?" Олександр Андросов надає перевагу сподіватися тільки на поліпшення. "Зрозуміло, в Україні відчувається світова фінансова криза. Це помітно в першу чергу по коливаннях курсу долара. У будь-якої кризи є початок й, на щастя, кінець. Все питання в тому, в якій крапці ми зараз перебуваємо - у найгіршій або ще продовжиться падіння? Від цього залежить, чого нам чекати й на що сподіватися. Чув обережний прогноз, що лише до весни наступить стабільність і поліпшення. Добре б!" - ділиться міркуваннями Андросов, хоча зізнається, що його особисті заощадження не такі вже великі. До того ж зберігаються в такому банку, що Олександр за них зовсім не хвилюється.
І все-таки, говорячи про те, що фінансова криза не торкнулася українських селебритіз, зірки та їхні продюсери наполегливо підкреслюють слово "поки" й, сподіваючись на краще, готуються до гіршого. "Турбує те, що концертів і виступів стало менше", - зізнається Сказіна.
Не потрібно бути Нострадамусом, щоб пророчити: у найближчій перспективі кількість концертів у цілому зменшиться, оскільки в сьогоднішній ситуації в їхніх шанувальників залишається все менше грошей на розваги.
Наталя Мічковська
За матеріалами: газета Сейчас
Поділитися новиною