214
Британський прем'єр закликає до реформи міжнародних фінансових інститутів
— Казна та Політика
Прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун запропонував негайно приступити до другої фази подолання світової фінансової кризи, закликавши до участі в цьому "всі великі економіки світу".
У середу на прес-конференції перед відкриттям саміту ЄС у Брюсселі він повідомив, що передав свої пропозиції учасникам зустрічі у верхах 27 країн ЄС.
Оцінивши успіх першої фази спільної відсічі кризі, він відзначив необхідність другої фази, що повинна включити реформу світової фінансової системи, "нові бреттон-вудські домовленості".
Прем'єр запропонував створити спостережні колегії для трансграничного контролю ринків, механізм раннього оповіщення про можливі кризи. Як перший крок посилення трансграничного спостереження за ринками він запропонував, щоб під кінець року 30 найбільших компаній світу були перевірені міжнародними спостережними колегіями, а не національними спостерігачами.
У середу ці пропозиції будуть обговорюватися в колі лідерів 27 країн ЄС, однак Браун вважає, що в спільних заходах повинні взяти участь всі великі економіки світу.
Він уже розмовляв по телефону з деякими керівниками, зокрема, із президентами США та Бразилії. М.Браун вважає, що в найближчі місяці повинні відбутися зустрічі лідерів найбільш значимих у світовій економіці країн, щоб обговорити уроки кризи та погодити спільні заходи.
Прем'єр застеріг від замикання в "національній шкарлупі" і спроб вирішити проблеми глобалізованого світу поодинці. "У протекціонізму немає майбутнього, це глобальні проблеми і вони вимагають глобальних рішень", - підкреслив Браун.
Він вважає, що ЄС і міжнародні фінансові інститути повинні надати допомогу країнам Центральної та Східної Європи, особливо потерпілим від кризи, зокрема, Угорщині.
Браун також порадив Ісландії, з якою в Лондона виникла суперечка із приводу порятунку вкладів британців в ісландських банках, звернутися по допомогу в МВФ.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною