64
Азіатські індекси падають у середу на побоюваннях зниження прибутку компаній
— Фондовий ринок
Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону падають у середу - побоювання, що прибуток компаній знизиться, взяли гору над позитивними емоціями від порятунку банків державами, повідомляє агентство Bloomberg.
Індекс регіону MSCI Asia Pacific опустився на 1,9% - до 94,81 пункту. Лідерами падіння стали акції видобувних компаній, виробників сировини та споживчих товарів. Японський Nikkei 225 втратив 1,4%, всі індекси АТР, крім індонезійського, у ході ранкової сесії показують негативну динаміку.
"Тенденція на ринку залишається знижувальною, - відзначає Масахіко Едзірі з Mizuho Asset Management Co. - Нам потрібен будь-який доказ того, що план порятунку фінансової системи працює. Багато хто почувають слабість економіки".
Ф'ючерси на американський індекс S&P 500 знизилися на 1,4%, сам індекс на торгах у вівторок просів на 0,5%.
Цього тижня країни Європи виділили $1,8 трлн на гарантії кредитів, залучуваних банками, і придбання акцій фінансових компаній. США оголосили про інвестування $250 млрд у кредитно-фінансові установи в обмін на привілейовані акції.
Котирування акцій китайських банків падають, після того як банк Citigroup Inc. опублікував прогноз про те, що прибуток китайських кредитних установ в 2009 році знизиться у зв'язку зі зростанням частки проблемних боргів. China Construction Bank Corp. втратив 4,8%, Industrial & Commerical Bank of China Ltd. - 2,5%, Bank of Communications Ltd. - 4%.
Акції транспортних компаній, насамперед судноплавних ліній, дешевшають, тому що підприємства цієї галузі завжди вкрай чутливі до негативних економічних прогнозів та індекс Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних вантажів в усьому світі, звалився у вівторок на 8,5% - до мінімуму із серпня 2005 року - на очікуваннях погіршення кон'юнктури.
Вартість паперів японського пароплавства Kawasaki Kisen Kaisha Ltd. впала на 8,8%, Cosco Corp. Singapore Ltd. - "дочка" найбільшої китайської судноплавної компанії - втратила 13%. Курс акцій південнокорейської Hanjin Shipping Co. опустився на 5,2%.
"Зараз не та ситуація, коли можна проявляти хоч якийсь оптимізм відносно світової економіки", - стверджує Хісакадзу Амано з T&D Asset Management Co. у Токіо.
Ціна паперів Posco, третього за величиною виробника сталі в Азії, скоротилася на 8,4%, незважаючи на зростання прибутку компанії в III кварталі поточного року. Останній квартал року буде "вкрай складним", заявив глава компанії Лі Донгхі у вівторок.
Вартість акцій другої за величиною сталеливарної компанії світу Nippon Steel Corp. звалилася на 12%, папери японської JFE Holdings Inc. подешевіли на 7,5%.
Нафтові компанії АТР втрачають вартість на зниженні цін на нафту, які у вівторок впали на 3,2%, до $78,63 за барель, у ході торгів у Нью-Йорку. Котирування найбільшої нафтовидобувної компанії Австралії BHP опустилися на 3,6%, Woodside Petroleum Ltd. - на 2,7%.
Курс акцій японської компанії Yamaha Motor обвалився на 11%. Другий за величиною виробник мотоциклів у світі призупинить виробництво на заводі в Бразилії на 10 днів, тому що кредитна криза підірвала попит на його продукцію.
Котирування паперів Mazda Mortor Corp., 33% яке належать Ford Motor Co., обвалилися на 9,6%, після того як компанія заморозила плани з будівництва заводу разом з Ford.
Вартість акцій провідної телефонної компанії Нової Зеландії Telecom Corp. впала на 5,8% після зниження прогнозів її прибутків.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною