В Україні почалась золота лихоманка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні почалась золота лихоманка

Банківські метали
3958
За інформацією фінустанов, обсяги продажів жовтого металу буквально злетіли в кілька разів. Підвищений інтерес до золота, пояснюють банкіри, спровокований зниженням довіри до депозитів, а також небажанням громадян інвестувати в акції.
Вони останнім часом знецінюються. Зведення Держкомстату підтверджують: імпорт золота в нашу країну помітно збільшився. З початку цього року митниця пропустила 18 тонн дорогоцінного металу загальною вартістю понад півмільярда доларів. Торік обсяги офіційного імпорту були в 4 рази менші.
Заможні громадяни активно скуповують золото
За словами банківських фахівців, у літній період банківське золото не користувалося популярністю в українців. Однак уже восени попит на дорогоцінний метал різко зріс. У банку "Фінанси та Кредит" підтверджують: обсяги продажів золотих злитків і монет значно збільшилися.
Так, за весь 2007 рік банком було реалізовано близько 500 кілограмів золота. А з початку поточного року в банку вже розкупили близько тонни золотого металу. При цьому українських покупців не зупиняла навіть вартість банківського золота, що у деяких випадках досягала тисячі доларів за унцію.
Аналогічна ситуація в Брокбізнесбанку. "Зараз, коли почалися коливання долара і проблеми з видачею депозитів, багато хто почав вкладати кошти в золото", - підтверджують фахівці фінустанови. В VAB Банку стверджують, що з початку року обсяги продажів золота збільшилися приблизно на 50-70%.
Надійні заощадження
Головна причина збільшення обсягів продажів - паніка через нестабільність на валютно-фінансовому ринку. "Зростаючий інтерес до золота з'являється на противагу валютній нестабільності. Тому в даній ситуації банківські метали - це об'єкт, у який люди вкладають гроші", - говорить заступник голови правління банку "Фінанси та Кредит" Ігор Львов.
Дорогоцінні метали - це надійний спосіб вкладення коштів і непогана альтернатива звичайним депозитам. "Золото, у деякому сенсі, є інтернаціональною валютою - воно не залежить від проблем окремої держави, від цінової політики. Фактично, купуючи золото, ви зменшуєте свої валютні ризики", - говорить начальник відділу операцій з банківськими металами VAB Банку Володимир Піщаний.
Метал у дефіциті
Про збільшення попиту на золото свідчить і статистика: за першу половину 2008 року Україна імпортувала 18,5 тонни золота. Цей показник практично в 4 рази більший від аналогічного показника за весь минулий рік. При цьому, за інформацією Держкомстату, головними постачальниками золота для України є швейцарські компанії. За 7 місяців цього року вони продали українським банкам більше 14 тонн золота загальною вартістю 418 мільйонів доларів.
В той же час банківське золото може виявитися в дефіциті. "У деяких банках за кордоном були заморожені кошти, які йшли як плата за метал. Тому багато банків просто відмовилися завозити золото", - говорить провідний консультант Української біржі дорогоцінних металів Сергій Ніколаєнко.
У зв'язку із цим, за словами Ніколаєнка, решта запасів золота розпродаються за завищеними цінами. Крім того, свій тиск на вартість золота зробив зростаючий курс долар/гривня. "У доларовому еквіваленті ціна залишилася майже на тому ж рівні. Але в гривневому вона зросла з 120 до 125 тисяч гривень за кг за рахунок того, що долар піднявся в ціні", - говорить Ніколаєнко.
Ольга Джелебова
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас