Владі України необхідно продовжити роботу з протидії фінансовій кризі — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Владі України необхідно продовжити роботу з протидії фінансовій кризі

Казна та Політика
1023
Президентові, уряду та Національному банку України (НБУ) необхідно продовжити роботу із протидії фінансовій кризі, вважають експерти рейтингового агентства "Кредит-рейтинг".
"Прийняття постанови НБУ №319 від 11 жовтня 2008 року, що вводить обмеження на активні операції банків і дострокове вилучення депозитів, є одним з необхідних кроків для стабілізації банківської системи України. (...) Потрібні подальші скоординовані дії з боку президента, уряду і НБУ щодо розробки та реалізації стратегії виходу з фінансової кризи", - говориться в прес-релізі агентства у вівторок.
За оцінкою "Кредит-рейтинг", впливу фінансової кризи піддаються всі банківські установи країни, включаючи великі системні банки. "До кінця 2008 року українським банкам необхідно погасити близько $1 млрд синдикованих кредитів, залучених у другій половині 2007 року, а також євробондів. Найбільше боргове навантаження мають Укрсоцбанк - $250 млн, Райффайзен Банк Аваль - $200 млн, "Надра" - 130 млн грн (і додатково $100 млн по євробондах). Ще дев'ятьма банками були залучені суми до $100 млн", - відзначається в прес-релізі.
Відповідно до прес-релізу, уже спостерігається скорочення довгострокового кредитування економіки, збільшення процентних ставок, а також зменшення лімітів кредитування між самими банками. "Банківська система стає уразливою до наслідків погіршення ринкової кон'юнктури в умовах економічного спаду (насамперед у секторах будівництва та нерухомості). На цьому тлі загострюються проблеми, пов'язані з якістю банківських активів", - вважають експерти агентства.
За оцінкою "Кредит-рейтинг", негативна ситуація, що склалася на даний момент на фінансовому ринку, може продовжувати погіршуватися. Передумовами для цього можуть стати: зниження темпів економічного зростання країни, збереження кризових явищ у низці базових галузей економіки, подальше погіршення якості активів банків і необхідність погашення значних обсягів зобов'язань по синдикованих кредитах та євробондах в 2009 році ($2,4 млрд).
"Додатковим ризик-фактором є політична невизначеність, відсутність постійно працюючого законодавчого органу. Проведення позачергових виборів і нестабільність на валютному ринку може підірвати довіру вкладників до банківської системи і спровокувати відтік коштів, а в нинішніх умовах світової кризи це може обернутися фінансовими потрясіннями", - відзначається в прес-релізі.
Експерти агентства вважають, що розпуск парламенту напередодні нового бюджетного періоду може істотно ускладнити повноцінне функціонування міських господарств України в 2009 році і негативно відіб'ється на їхній кредитоспроможності.
"Відповідно до положень Бюджетного кодексу України, бюджет міста не може бути затверджений раніше прийняття в 2-му читанні Закону України про Державний бюджет, у якому визначаються обсяги міжбюджетних трансфертів та інші норми, необхідні для формування місцевих бюджетів. Так як позачергові вибори планується провести в грудні 2008 року, імовірність того, що парламент затвердить основний фінансовий план країни на наступний бюджетний період цього року, невелика", - указується в прес-релізі.
Агентство нагадує, що при такому розвитку подій щомісячне фінансування міських витрат в 2009 році, до затвердження бюджетних показників, буде відбуватися відповідно до тимчасового розпису в межах 1/12 обсягу витрат, затверджених на попередній бюджетний рік.
"Варто відмітити, що фінансування в таких обсягах не покриє фактичних витрат місцевого бюджету, тому що в 2008 році обсяг соціальних виплат, у тому числі заробітна плата працівників бюджетних організацій, збільшувалися поетапно, так само як і ціни на енергоносії", - відзначається в прес-релізі.
Рейтингове агентство "Кредит-Рейтинг" поки не робило знижень кредитних рейтингів банків у зв'язку із кризовими явищами. "Подальша зміна кредитних рейтингів банківських установ у значній мірі залежить як від ефективності зусиль Нацбанку, так і від скоординованості дій державних органів влади", - відзначає "Кредит-Рейтинг".
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас