Стельмах: Постанова НБУ про обмеження на дострокове вилучення депозитів діятиме стільки, скільки потрібно.


Стельмах: Постанова НБУ про обмеження на дострокове вилучення депозитів діятиме стільки, скільки потрібно.

Постанова НБУ про обмеження на дострокове вилучення депозитів і курсові коливання на валютному ринку діятиме стільки, скільки це буде потрібно.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова правління НБУ Володимир Стельмах, передає кореспондент РБК-Україна. "Постанова буде діяти стільки, скільки це буде потрібно, до стабілізації ситуації", - зазначив Стельмах.

Нагадаємо, що Національний банк України з 13 жовтня частково обмежив активні операції банків, заборонив дострокове виконання договорів з внесків і ввів 5-процентний коридор коливань курсу на готівковому ринку. Про це йдеться в постанові НБУ №319. Обмеження вводяться "з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи".

"З 13 жовтня 2008 р. (банки) зобов'язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним з них на цю дату", - вказано в постанові.

Обмеження не стосується вкладень в державні облігації, депозитні сертифікати НБУ і операцій на міжбанківському ринку.

НБУ також наказав банкам уникати повернення коштів раніше терміну, зазначеного в договорах з контрагентами. "Виконувати зобов'язання за всіми видами договорів із залучення коштів в будь-якій валюті тільки у разі настання терміну завершення зобов'язань", - вказав НБУ. У разі завершення терміну гроші повинні повертатися негайно.

НБУ також обмежив маржу між курсом покупки і продажу готівкової валюти 5%.

НБУ попередив, що каратиме за купівлю валюти на імпорт, який не завозиться на територію України, а також у разі авансових платежів за імпорт, окрім критичного.

У той же час, НБУ дозволив банкам здійснювати власні операції з купівлі іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції, якщо у банку є зобов'язання, термін виконання з яких настав.

НБУ також скасував 20-процентне обов'язкове резервування з коштів в іноземній валюті, залучених банками на короткий термін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua