Mitshubishi UFG придбав 21% акцій Morgan Stanley за 9 млрд дол.


Mitshubishi UFG придбав 21% акцій Morgan Stanley за 9 млрд дол.

Найбільший в Японії та у світі банк Mitsubishi UFG Financial Group (MUFG) завершив придбання 21% акцій американського банку Morgan Stanley за 9 млрд дол., повідомляється в розповсюдженому сьогодні спільному прес-релізі банків.

За новими умовами, японський банк придбав два види привілейованих акцій Morgan Stanley, кожен з яких має 10-відсоткову дивідендну прибутковість.

Зокрема, MUFG придбав конвертовані привілейовані акції Morgan Stanley на суму 7,8 млрд дол. з ціною конвертації 25,25 дол. акцію. Японський банк також придбав неконвертовані привілейовані акції американського банку на суму 1,2 млрд дол.

Таким чином, загальна сума операції і частка, що продається, не змінилися в порівнянні з оголошеною спочатку транзакцією, проте істотно змінилася структура операції. Раніше сьогодні в американських ЗМІ з'явилася інформація, що японський банк має намір переглянути умови операції через капіталізацію Morgan Stanley, що різко впала за останніх декілька торгових днів - вона скоротилася майже удвічі, і весь банк оцінюється ринком приблизно в 11 млрд дол.

Спочатку операція, про яку було оголошено 29 вересня ц.р., була розділена на дві частини: японський банк повинен був придбати 9,9% звичайних акцій Morgan Stanley за 3 млрд дол. з розрахунку 25,25 дол./акці. Крім того, MUFG також повинен був придбати конвертовані привілейовані акції американського банку на суму 6 млрд дол. Ціна конвертації привілейованих акцій була встановлена на рівні 31,25 дол./акція. Проте згодом японський банк відмовився від ідеї придбати звичайні акції американського банку і переглянув ціну конвертації через різке зниження котирувань Morgan Stanley на біржі.

Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. утворений в 2005 р. в результаті злиття вартістю 30 млрд дол., який здійснили два крупні японські банки, - Mitsubishi Tokyo Financial Group і UFJ Holdings. Після завершення операції об'єднана корпорація відібрала пальму першості в банківському секторі у американського Citigroup, який до об'єднання японських банків вважався найбільшим в світі банком. Mitsubishi UFJ має 80 тис. службовців та велику зарубіжну мережу, а в 2006 р. отримав ліцензію на операції в Росії.

Американський банк Morgan Stanley в кінці вересня 2008 р. змінив статус з інвестиційного банку на банківську холдингову компанію. Це дозволить банку отримати доступ до екстрених кредитів Федеральної резервної системи (ФРС) США на постійній основі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua