НБУ ввів обмеження на дострокове вилучення депозитів


НБУ ввів обмеження на дострокове вилучення депозитів

Національний банк України з 13 жовтня частково обмежив активні операції банків, заборонив дострокове виконання договорів з внесків і запровадив 5-процентний коридор коливань курсу на готівковому ринку.

Про це йдеться в постанові НБУ №319. Обмеження вводяться "з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи".

"З 13 жовтня 2008 р. (банки) зобов'язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним з них на цю дату", - вказано в ухвалі. При цьому обмеження не стосується вкладень в державні облігації, депозитні сертифікати НБУ і операцій на міжбанківському ринку.

НБУ також наказав банкам уникати повернення коштів раніше терміну, позначених в договорах з контрагентами. "Виконувати зобов'язання за всіма видами договорів із залучення коштів в будь-якій валюті тільки у разі настання терміну завершення зобов'язань", - вказав НБУ. У разі завершення терміну гроші повинні повертатись негайно.

Крім того, Нацбанк обмежив маржу між курсом покупки та продажу готівкової валюти 5-ма відсотками. При цьому НБУ попередив, що каратиме за покупку валюти на імпорт, який не завозиться на територію України, а також у разі авансових платежів за імпорт, окрім критичного. У той же час, регулятор дозволив банкам здійснювати власні операції з покупки іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції, якщо у банку є зобов'язання, термін виконання з яких настав. НБУ також скасував 20-відсоткове обов'язкове резервування з коштів в іноземній валюті, привернутих банками на короткий термін.

Як повідомлялось, можливість введення мораторію на дострокове розірвання депозитних договорів обговорювалась на засіданні правління НБУ 11 жовтня. У НБУ вважають, що така міра дозволить боротися з панічними настроями населення. Окрім того, НБУ підтримав фінустанови, рефінансувавши їх з початку місяця на суму 7,05 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua