0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

НБУ ввів обмеження на дострокове вилучення депозитів


НБУ ввів обмеження на дострокове вилучення депозитів

Національний банк України з 13 жовтня частково обмежив активні операції банків, заборонив дострокове виконання договорів з внесків і запровадив 5-процентний коридор коливань курсу на готівковому ринку.

Про це йдеться в постанові НБУ №319. Обмеження вводяться "з метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи".

"З 13 жовтня 2008 р. (банки) зобов'язані обмежити здійснення активних операцій в обсягах, досягнутих кожним з них на цю дату", - вказано в ухвалі. При цьому обмеження не стосується вкладень в державні облігації, депозитні сертифікати НБУ і операцій на міжбанківському ринку.

НБУ також наказав банкам уникати повернення коштів раніше терміну, позначених в договорах з контрагентами. "Виконувати зобов'язання за всіма видами договорів із залучення коштів в будь-якій валюті тільки у разі настання терміну завершення зобов'язань", - вказав НБУ. У разі завершення терміну гроші повинні повертатись негайно.

Крім того, Нацбанк обмежив маржу між курсом покупки та продажу готівкової валюти 5-ма відсотками. При цьому НБУ попередив, що каратиме за покупку валюти на імпорт, який не завозиться на територію України, а також у разі авансових платежів за імпорт, окрім критичного. У той же час, регулятор дозволив банкам здійснювати власні операції з покупки іноземної валюти за гривні в межах встановлених лімітів відкритої валютної позиції, якщо у банку є зобов'язання, термін виконання з яких настав. НБУ також скасував 20-відсоткове обов'язкове резервування з коштів в іноземній валюті, привернутих банками на короткий термін.

Як повідомлялось, можливість введення мораторію на дострокове розірвання депозитних договорів обговорювалась на засіданні правління НБУ 11 жовтня. У НБУ вважають, що така міра дозволить боротися з панічними настроями населення. Окрім того, НБУ підтримав фінустанови, рефінансувавши їх з початку місяця на суму 7,05 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування