211
"Союз МА-13" з космічним туристом на борту стартував з космодрому Байконур
Пілотований космічний корабель "Союз ТМА-13" стартував з космодрому Байконур. На ньому на міжнародну космічну станцію (МКС) відправився екіпаж 18-ої основної експедиції - російський космонавт Юрій Лончаков і астронавт NASA Едвард Майкл Фінк - і 15-ої експедиції відвідин – як "космічний турист" МКС відвідає американець Річард Герріот, син астронавта NASA Оуена Герріота.
Поки на МКС побувало всього п'ятеро космічних туристів (у "Роскосмосі" вони офіційно називаються "Непрофесійними учасниками космічних польотів"). Першим на МКС побував американець Деніс Тіто в 2001р. Рік тому на станцію прибув Марк Шаттлворт (ПАР). Пізніше на МКС також літали американці Грегорі Олсен і Чарльз Симоні. У вересні 2006р. на МКС прибула перша жінка-турист - уродженка Ірану, підприємниця Анюша Ансарі. За можливість побувати на МКС Р.Герріот заплатив близько 30 млн доларів.
Очікується, що на МКС Герріот візьме участь у ряді комерційних наукових і технологічних програм. Зокрема, вже відомо, що Р.Герріот братиме участь в дослідницькій програмі біотехнологічної компанії ExtremoZyme Inc. по вивченню поведінки білків в космосі в цілях отримання нових методик лікування хвороб.
Фінк і Лончаков змінять на МКС російських космонавтів Сергія Волкова і Олега Кононенко (24 жовтня ц.р. вони повинні повернутися на Землю), з ними повернеться і Р.Герріотт. Зміна третього члена екіпажа МКС астронавта NASA Грегорі Шеметоффа передбачається в листопаді ц.р. під час польоту корабля "Індевор" STS-126. Замість нього вахту на борту станції продовжить американка Сандра Магнус.
Нагадаємо, відповідно до програми балістичного забезпечення польоту МКС 4 в жовтні ц.р. була проведена корекція орбіти. Вона пройшла в повній відповідності з розрахунковими даними. Маневр проводився з використанням восьми двигунів причалювання і орієнтації вантажного корабля "Прогрес М-65". В результаті маневру були створені оптимальні умови для зближення з МКС корабля "Союз ТМА-13", а також забезпечені умови посадки апарату корабля "Союз ТМА-12", що спускається, в заданий район на північ від м. Аркалика.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною