Продажі заради порятунку


Продажі заради порятунку

НАК "Енергетична компанія України" виступає за якнайшвидшу приватизацію власної генерації. НАК "ЕКУ" у випадку прийняття урядом рішення про завершення процесу приватизації теплової генерації готова відразу ж надати всі необхідні матеріали для проведення передпродажної експертизи об'єктів, що виставляються на аукціон.

Про це повідомив віце-президент НАК "ЕКУ" Олександр Щербатюк. "У період дії президентського указу про припинення приватизації ми продовжували підготовку до продажів, вели серйозні консультації з інвестиційними банками, аудиторами великої четвірки. Як тільки уряд ухвалить рішення щодо приватизації, ми відразу ж проведемо аукціон на вибір аудитора та числа G-4. Вся необхідна інформація буде надана", - сказав Щербатюк.

Як раніше повідомлялося, президент Віктор Ющенко 29 вересня скасував свої укази, які припиняли приватизацію низки підприємств, включаючи чотири теплові енергогенеруючі компанії, що належать НАК "ЕКУ". У цей час державний енергохолдинг зберігає контрольні пакети акцій в "Дніпро-", "Центр-", "Донбас-" та "Західенерго". За словами віце-президента НАК "ЕКУ", поки Мінпаливенерго і холдингова енергокомпанія схиляються до використання під час продажів приватизаційної моделі, запланованої міністерством навесні ц.р. Мова йде про продаж контрольних пакетів акцій на аукціоні з інвестиційними зобов'язаннями.

Олександр Щербатюк вважає, що завершення приватизації теплових генкомпаній дозволить підвищити інвестиційну привабливість сектора та залучити необхідні кошти на реконструкцію галузі: "Зараз ми перебуваємо в проміжному стані. Наші компанії і не державні, і не приватні. Нашу генерацію не можна фінансувати ні з бюджету, ні з тарифу, тому що економіка цього не потягне". Як іронічно відмітив заступик голови ФДМ Олександр Потємков, "НАК "ЕКУ" готовий до самопожертви, добровільно лобіюючи приватизацію власних же енергокомпаній".

Але нічого дивного в позиції НАК "ЕКУ" нема, тому що на сьогодні більшість галузевих керівників та експертів не бачать альтернативи завершенню приватизаційного процесу теплових генкомпаній, незважаючи на незадовільну кон'юнктуру на світовому фінансовому і фондовому ринках внаслідок економічної кризи. Досить нагадати, що ступінь спрацювання устаткування 11 теплових електростанцій холдингу загальною встановленою потужністю 24 тисячі Мвт коливається від 70% до 90%.

За оцінками НАК "ЕКУ", загальна потреба чотирьох теплових генкомпаній холдингу в інвестиціях до 2018 р. становить $17,5 млрд., 12 млрд. з яких необхідно витратити на будівництво та реконструкцію енергоблоків, і ще 5 млрд. - на приведення ТЕС до відповідності світовим екологічним стандартам. Критичний технічний стан вітчизняної теплової генерації, а також її потреба в мільярдних інвестиціях дозволяють убачати основну мету приватизації ТЕС не стільки в наповненні бюджету за рахунок аукціонних продажів, скільки в залученні стратегічних інвесторів. У протилежному випадку Україна може зіткнутися із серйозним дефіцитом генпотужностей уже починаючи з 2012 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua