ПФТС проб'є 200 пунктів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ПФТС проб'є 200 пунктів

Фондовий ринок
547
Індекс ПФТС вчора знизився на 2,77% до 310,83 пункту на новині про розпуск Верховної Ради.
Незважаючи на зростання світових фондових ринків і стрімке зростання російського ринку (через що РТС навіть призупинила торги у зв'язку з 15%-им зростанням у першу годину торгів), український ринок перебував під владою песимістичних настроїв.
"Незважаючи на зростання основних європейських майданчиків, обумовлене зниженням дисконтної ставки центробанками, індекс ПФТС за підсумками торговельної сесії показав негативну динаміку. Торги зупинялися з низки паперів металургійного та машинобудівного секторів, зокрема з акцій Маріупольського металургійного комбінату ім. Ілліча, "Азовсталі", Єнакіївського металургійного заводу та Сумського машинобудівного заводу ім.Фрунзе", - відзначив брокер інвестиційної компанії Concorde Capital Марина Мартиросян.
Серед блакитних фішок зросли акції Сумського НПО ім. Фрунзе (на 4,62%) і "Донбасенерго" (3,7%). Впали акції Маріупольського заводу важкого машинобудування (на 28%), Маріупольського меткомбінату ім. Ілліча (18,52%), "ЛуАЗа" (13,64%), "Азовсталі" (10,77%), "Укртелекому" (7,14%), Укрсоцбанку (6,98%), Єнакіївського метзаводу (6,82%), "Райффайзен Банку Аваль" (6,45 %), "Мотор-Січі" (5,17%), Авдіївського коксохіму (4,46%), "Укрнафти" (4,34%), "Центренерго" (2,19%) і "Стиролу" (2,17%).
Крім загального зовнішнього негативного тла новин, посилює ситуацію на вітчизняному ринку акцій і внутрішня політична нестабільність. "Вчорашній розпуск Верховної Ради переломив очікування більшості інвесторів і відправив ринок у нокдаун",- відзначив управляючий директор з продажів і нових ринків інвестиційної компанії "Сократ" Костянтин Лісничий. За його словами, до нових парламентських виборів індекс ПФТС може скоректуватися до 200 пунктів, оскільки розпуск парламенту провокує новий виток протистояння між основними політичними гравцями і негативно впливає на довіру інвесторів до ринку. "Крім того, очікування серії банкрутств у фінансовому та будівельному секторах змушує інвесторів позбуватися від високоризикованих українських паперів", - впевнений експерт.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас