Скільки коштувала Рада — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скільки коштувала Рада

Казна та Політика
1023
За свою каденцію народні депутати діючого скликання прийняли 80 законів. Цей обсяг роботи обійшовся державі приблизно в 800 мільйонів гривень - стільки коштів було виділено на життєдіяльність Верховної Ради з жовтня 2007 року по сьогоднішній день.
Легко порахувати, що вартість одного прийнятого закону досягла пікової величини - 10 мільйонів гривень. Попереднє скликання парламенту, проіснувавши трохи більше року, встигло прийняти більше 240 законів. Тоді вартість одного законодавчого акту становила приблизно три мільйони гривень. При цьому нинішні депутати забезпечені значно краще від своїх попередників.
Щомісяця в їх розпорядження надходить 52 тисячі гривень, з яких 17,5 тисячі - зарплата, стільки ж - кошти на "здійснення депутатських повноважень" і ще 17,5 тисячі виділяються на штат помічників-консультантів. Депутати попереднього скликання одержували зарплату в розмірі 13 тисяч, 10 тисяч гривень їм нараховувалося на "повноваження" і ще 10 тисяч розподілялися між депутатськими помічниками.
Нинішньому забезпеченню народних обранців можуть позаздрити не тільки їх попередники, але й колеги з європейських країн. "Моя зарплата як депутата становить 4,5 тисячі літів (9 тисяч гривень), стільки ж я одержую на утримування своєї канцелярії, - говорить депутат сейму Литви Раса Юкнявичен. - Ніяких інших пільг у мене немає: ні безкоштовного лікування, ні путівок. Квартири надаються депутатам не з Вільнюса і тільки на час їх каденції".
Вітчизняним парламентаріям у цьому сенсі скаржитися нема на що. Вони забезпечені безкоштовним медичним обслуговуванням, крім цього, щорічно одержують до 35 тисяч гривень на санаторно-курортне лікування. На комплекс санаторіїв Верховної Ради цього року окремо передбачено близько 60 мільйонів гривень.
Не мешканці
Іногородні депутати Ради мають право одержати житло або компенсацію. Наприклад, цього року в чергу стали 50 членів парламенту. Як повідомили "Делу" у парламентському апараті, 42 з них претендують на одержання квартири, інші - на грошову компенсацію. Відповідно до кошторису витрат парламенту, в 2008 році на компенсацію за житло передбачено 10 мільйонів гривень. За словами керівника підкомітету Верховної Ради з матеріально-технічного забезпечення Василя Кравчука, більшість із претендентів представляють Партію регіонів і Блок Литвина. "Від блоку "НУ - НС" - одна або дві особи, від БЮТ - нікого", - розповів народний обранець. Щаправда, дотепер ні грошей, ні квартир депутати не одержали. За словами Кравчука, засідань регламентного комітету парламенту до перевиборів уже не буде і, швидше за все, претендентам на квартири нічого не дістанеться.
20 мільйонів за розпуск
Однак у розпуску парламенту для парламентарія є й позитивні моменти. Наприклад, у нормі закону про статус народного депутата, за якою кожен член Верховної Ради у випадку дострокового припинення повноважень парламенту має право на грошову допомогу. Її розмір дорівнює трикратній сумі заробітної плати депутата. Тобто 52,5 тисячі гривень кожному.
Таким чином, залишаючи стіни Ради, депутати можуть винести із собою 23 мільйона гривень.Щоправда, представник регламентного комітету ВР Василь Кисельов заспокоїв, що в минулому році цією можливістю скористалися не багато депутатів.
Народних обранців, що утрималися від матдопомоги, підстерігає інша спокуса. В тому ж законі їм пропонується щомісячна підтримка в розмірі заробітної плати депутата до моменту працевлаштування. Якщо протягом року колишньому депутатові не вдасться знайти роботу, допомога зменшиться на 50%. За гроші Верховної Ради можна одержати і нову освіту.
Коли дерева були великими
Щорічно витрати на забезпечення Верховної Ради ростуть на 20-30%. У парламенті стверджують, що провиною подорожчання є інфляція, зростання зарплат, збільшення тарифів за комунальні платежі. У проекті бюджету на 2009 рік передбачається підняти витрати на парламент до мільярда гривень, проти 860 мільйонів гривень у цьому. Років десять тому ця сума становила лише 50-60 мільйонів.
Зараз за половину цієї суми можна утримувати тільки автобазу Верховної Ради. 35,5 мільйона гривень планується витратити цього року на ці цілі. В 2007 році аналогічна сума становила 28,64 мільйона, в 2006-му - 20 мільйонів.
Зараз тільки на придбання нових автомобілів закладено приблизно 10 мільйонів гривень. Приміром, у січні - лютому цього року частина цих коштів була витрачена на покупку одного автонавантажувача, а також чотирьох автомобілів Toyota Camry для обслуговування міжпарламентських делегацій. Про це повідомили в апараті Верховної Ради.
Більше 6 мільйонів гривень цього року підуть на капітальний ремонт житлових будинків Ради та їх обслуговування. Проживання народних депутатів у готелях Києва обійдеться приблизно в 20 мільйонів гривень.
Порівняно небагато коштів витрачається на харчування парламентаріїв. Утримання парламентських їдалень буде коштувати в 2008 році 1,6 мільйона гривень. Приблизно в стільки ж обійдеться парламенту організація Верховною Радою офіційних прийомів. На візити 450 нардепів за кордон передбачається витрачати 5,5 мільйона гривень.
Чим вам запам'яталася Верховна Рада VI скликання?
Півтора роки тому, коли президент розпускав достроково парламент V скликання, "Дело" задавало своїм читачам аналогічне питання. Тепер можна порівняти, чим відрізнялися і у чому схожі ці два парламенти.
Михайло Ключников, директор Millennium Capital
Особисто мені VI скликання Верховної Ради запам'яталося тільки прийняттям Закону "Про акціонерні товариства". Це була спроба повернутися обличчям до фондового ринку. Більше Рада не відрізнилася ні чим.
Олена Шаповалова , директор з туризму "Пан-Україна"
Період VI скликання Верховної Ради запам'ятався нам тільки тим, що в країні була дуже велика інфляція. Нічого гарного сказати не можу.
Анатолій Попов, заступник генерального директора ФК "Шахтар"
Нинішня Верховна Рада запам'яталася мені непередбачуваністю. Важко ще щось до цього додати.
Станіслав Гоцуляк, голова правління СК "Дженералі-Гарант Страхування Життя"
Я запам'ятав, як депутати із фракції БЮТ захопили електрощитову парламенту. Тоді ж був перекритий доступ до туалетів.
Євген Гусєв, керуючий партнер юркомпанії "Лінія права"
Верховна Рада запам'яталася мені величезною кількістю силових прийомів. Раніше я вважав, що чемпіоном з бійок є тайваньський парламент. Але ці рекорди були побиті Верховною Радою п'ятого скликання.
Павло Крапівін, заступник голови правління банку "Контракт"
Запам'яталися тривалі переговори про створення коаліції. Ще мене вразило продовження мораторію на продаж землі і цинічна аргументація цього.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас