НБУ відклав термін вступу в силу поправок до розрахунку регулятивного капіталу банків через ситуацію на ПФТС


НБУ відклав термін вступу в силу поправок до розрахунку регулятивного капіталу банків через ситуацію на ПФТС

Національний банк України (НБУ) відклав термін набрання чинності поправок до механізму розрахунку регулятивного капіталу банків до 1 березня 2009 року через зниження фондових індексів.

Як повідомив НБУ в листі банкам, відповідне рішення закріплене постановою Нацбанку від 1 жовтня (№301).

"У зв'язку з різким зниженням протягом вересня поточного року індексу ПФТС на фондовому ринку України... Правління НБУ постановою від 1 жовтня 2008 року №301 "Про внесення змін у постанову правління НБУ від 23 липня 2008 року №211" продовжило до 1 березня 2009 року термін набрання чинності пунктом 2 цієї постанови", - вказується в листі НБУ (№40-511\\3938-13359).

У листі також відзначається, що таке рішення прийняте з урахуванням прогнозів щодо збереження тенденцій подальшого зниження індексів на світових фондових ринках і з метою не допустити погіршення фінансового стану українських банків.

Як повідомлялося, пунктом другим постанови №211 передбачалося, серед іншого, що при визначенні розміру регулятивного капіталу банку, загальний розмір капіталу першого та другого рівня додатково буде зменшуватися на балансову вартість тих цінних паперів у торговельному портфелі кредитно-фінансової установи, які не є в обігу на фондових біржах, а також на балансову вартість цінних паперів недиверсифікованих інвестиційних фондів. Планувалося, що постанова НБУ №211 набуде чинності 14 жовтня.

Асоціація Український Кредитно-Банківський Союз раніше пропонувала НБУ відкласти термін введення нових принципів обліку цінних паперів у капіталі банків, оскільки реалізація цього рішення в запланований термін може спровокувати фінансову нестабільність і поглибити кризу ліквідності на фінансовому ринку України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua