0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри вказують на різке зниження курсу гривні на міжбанку


Банкіри вказують на різке зниження курсу гривні на міжбанку

Банкіри вказують на різке зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку.

"Сьогодні котирування були 5,18-5,22 UAH/USD", - сказав директор департаменту казначейських операцій банку "Фінанси і Кредит" Андрій Войтенко.

З його слів, однією з основних причин зниження курсу гривні є відмова Національного банку проводити інтервенції на ринку.

"Ми можемо піти і далі. 5,3 UAH/USD - це не межа", - додав Войтенко.

Банкір зазначив, що вплив на курс гривні робить також глобальну фінансову кризу і що міркування про спекуляції на ринку недоречні.

Дилер Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Олексій Муханов зазначає, що різке зниження курсу гривні є результатом бездіяльності Нацбанку.

"Були котирування близько 5,24 UAH/USD", - сказав він.

Зазначена ситуація, на його думку, пов'язана з дефіцитом валюти на ринку, а також з тим, що НАК "Нафтогаз" ще не викупив усіх своїх надлишків для купівлі газу.

Муханов вважає, що якщо Нацбанк не вживатиме заходів, то курс гривні на міжбанку може знизитися до 5,4 UAH/USD у найближчі 2 дні.

Дилер дилінгового центру "Райффайзен Банку Аваль" Юрій Гриненко також вказує на великий попит на валюту.

"Невихід Нацбанку та підвищений попит (є результатом зниження курсу гривні)", - сказав він.

Гриненко зазначив, що сьогодні Нацбанк також не буде виходити на міжбанк, а це може призвести до подальшого зниження курсу.

У цілому, дилери вважають, що ситуацію на ринку може врегулювати тільки Нацбанк, а його подальші кроки передбачити неможливо.

Як повідомляло агентство, наприкінці вересня голова Ради НБУ Петро Порошенко заявив, що вважає недоцільним проведення інтервенцій НБУ на міжбанку, а також про відсутність підстав для подальшого зниження курсу гривні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua