Експерт: Світова фінансова криза є благом для української економіки


Експерт: Світова фінансова криза є благом для української економіки

Незалежно від тривалості перехідного періоду, світова фінансова криза є благом для української економіки, оскільки "тільки "тверда рука кризи" в змозі вирвати українське суспільство з тієї соціально-економічної безвиході, в якій воно опинилося". Таку думку висловив віце-президент і інвестиційний керівник компанії з управління активами Foyil Asset Management Дмитро Мошкало.

Зокрема, експерт відзначив, що у зв'язку з жорстким браком кредитного ресурсу, фінансовий сектор України чекає подальше укрупнення і централізація, а також часткова переорієнтація із споживчого кредитування на активніше фінансування середнього і малого бізнесу. "Згортання споживчого буму буде благом для української економіки, оскільки реальні ресурси будуть вимушено переспрямовані в реальний виробничий сектор", - упевнений він.

Також тимчасове згортання споживання на світових ринках (терміном не більше 1-1,5 роки) прискорить процеси консолідації українських експортних потужностей або навколо вітчизняних ФПГ, або у власності світових ТНК. "У будь-якому випадку даний процес буде надзвичайно корисний безпосередньо для найманого персоналу, зайнятого на даних виробництвах, оскільки в умовах глобальної конкуренції питання якісного трудового ресурсу виходить на перший план. При відповідному контролі з боку держави за умовами праці, це повинно призвести до значного підвищення витрат на персонал у загальній структурі собівартості продукції, що експортується, що зумовить підвищення рівня добробуту частини населення", - вважає експерт.

У той же час він відзначив, що в умовах скорочення можливостей для відтворення торгового і кредитного капіталу, а також різкого загострення міжнародного конкурентного середовища для експортоорієнтованих ФПГ, перед вітчизняним капіталом встане питання його диверсифікації в нові виробничі ніші. Цією нішею, на думку експерта, може стати вітчизняний сільськогосподарський сектор.

Крім того, на думку Д.Мошкала, світова фінансова криза стане каталізатором подальшої інтеграції української економіки до міжнародного розподілу праці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua