Депутати фільтрують фондовий ринок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати фільтрують фондовий ринок

Фондовий ринок
387
Верховна рада вирішила підвищити мінімальну планку статутного капіталу для всіх суб'єктів фондового ринку. Найбільш жорсткі зміни торкнуться компаній, керуючих цінними паперами, - їхній мінімальний капітал виросте в 23 рази, а найбільший капітал повинні будуть мати депозитарії та біржі, що здійснюють клірингові операції, - 35 млн грн. Такі зміни можуть набути чинності вже з 2009 року. Учасники ринку підтримують підвищення бар'єра, тому що це буде сприяти його концентрації.
У п'ятницю Верховна рада в першому читанні прийняла проект закону "№2540 "Про внесення змін у деякі закони щодо підвищення вимог до статутного капіталу професійних учасників фондового ринку". Відповідно до документа, торговці цінними паперами, що спеціалізуються на дилерських операціях, повинні будуть збільшити оплачений грішми мінімальний статутний капітал (СК) з 120 тис. грн до 500 тис. грн, на брокерських операціях - з 300 тис. грн до 1 млн грн.
Торговці, що мають дозвіл на управління цінними паперами, повинні будуть збільшити капітал з 300 тис. грн до 7 млн грн, на андеррайтинг - з 600 тис. грн до 7 млн грн. Для реєстраторів введуть СК 300 тис. грн (зараз вимоги до капіталу висуває ДКЦПФР - 40 тис. грн). Підвищити СК змусять і компанії з управління активами (КУА) - з 300 тис. євро до 7 млн грн, депозитарії - з 2 млн грн до 15 млн грн (кліринговим - з 3,5 млн грн до 35 млн грн) і фондові біржі - з 3 млн грн до 15 млн грн (що проводять клірингові розрахунки - з 6 млн грн до 35 млн грн).
Депутат фракції "Наша Україна -Народна самооборона" Станіслав Аржевітін розповів, що документ не прийняли в цілому, тому що до другого читання проект закону необхідно привести у відповідність із законами "Про національну депозитарну систему та особливості електронного обороту цінних паперів в Україні" і "Про недержавне пенсійне забезпечення". У висновках Головного науково-експертного управління ВР говориться, що до другого читання буде змінена і дата набрання законом чинності: замість 1 січня 2010 року - 1 січня 2009 року. Таким чином, учасникам фондового ринку нададуть усього три місяці, щоб збільшити капітал. Для керуючих активами НПФ цей термін складе більше двох років (до 1 січня 2011 року).
Учасники ринку констатують, що нововведення законопроекту приведуть до укрупнення ринку за рахунок поглинання великими гравцями більш дрібних і ліквідації кептивних компаній. "Ці норми необхідні і правильні, тому що убезпечать інвестора від неправильного вибору контрагентів, які не зможуть виконати свої зобов'язання", - вважає гендиректор ІК Concorde Captal Ігор Мазепа.
"Це буде погано для тих, хто не знайде грошей для внеску в статутний капітал, тому що їм доведеться піти з ринку, - відзначає керуючий директор ІК Dragon Capital Томаш Фіала. - Але це підвищить надійність ринку, тому що залишаться компанії, що мають гарну фінансову підтримку". "В Україні зареєстровано близько 800 торговців і близько 400 КУА, тоді як у Німеччині - приблизно 300 торговців та 50 КУА, і проблем з обслуговуванням ринку в них нема", - говорить голова біржової ради фондової біржі "Перспектива" Сергій Антонов.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас