"Укртатнафта" розраховує розпочати імпорт казахстанської нафти в 2009


"Укртатнафта" розраховує розпочати імпорт казахстанської нафти в 2009

Компанія "Укртатнафта" (Кременчуцький нафтовидобувний завод, Полтавська область) розраховує почати імпорт нафти казахстанського походження в 2009 році.

Про це Українським Новинам повідомило інформоване джерело.

З його слів, компанія тепер проводить переговори з нафтотрейдерами, які раніше законтрактували обсяги казахстанської нафти й готові її реалізовувати. "Є офшори, у яких невеликі обсяги, на цьому рівні ведуться консультації" - сказав він.

Співрозмовник не повідомив, про які обсягийде мова, але зазначив, що постачання імпортної нафти на "Укртатнафту" можливітільки морським транспортом.

"Тут є проблема з перевалкою, але все може вирішитися вже в 2009 році", - сказав він.

Співрозмовник не став коментувати економічну доцільність постачань казахської нафти на завод, зазначивши при цьому, що зараз основним завданням є завантаження НПЗ сировиною.

Як повідомляло агентство, постачання нафти з Казахстану в Україну за даним Міністерства палива й енергетики не здійснюються з 2004 року.

"Укртатнафта" ранішерозпочала імпорт нафти з Іраку й Білорусії.

Пошуки нових джерел сировини пов'язані із припиненням постачань нафти на завод російською "Татнафтою" у зв'язку з корпоративним конфліктом.

У серпні "Укртатнафта" збільшила переробку нафти на 5,1% до 225,5 тис. тонн.

Не враховуючи спірних 18,3% акцій, Національній акціонерній компанії "Нафтогазу України" належить 43,054% "Укртатанафти", татарстанським акціонерам - понад 37% акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Укртатнафта
Опитування
В Контексті Finance.ua