МВФ рекомендував уряду РФ не втручатися в ситуацію на фондовому ринку, підтримувати банки


МВФ рекомендував уряду РФ не втручатися в ситуацію на фондовому ринку, підтримувати банки

Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендував уряду РФ утримуватися від втручання в ситуацію на фондовому ринку і підтримувати банківську ліквідність, повідомив голова місії МВФ по Росії Пол Томсен на прес-конференції в центральному офісі агентства "Інтерфакс" у четвер.

"МВФ рекомендував уряду РФ не вживати заходів держвтручання на фондовому ринку. Це може затримати і спотворити коректування ринку, підсилити волатильність", - сказав він.

На думку МВФ, уряд повинен вживати заходи, направлені на підтримку ліквідності банківської системи.

МВФ вважає, що заходи, уже прийняті ЦБ РФ і Мінфіном, є правильними і своєчасними. Томсен вважає, що фрагментарність міжбанківського ринку являє собою серйозну проблему, при цьому офіційним органам удалося знайти гарний баланс між наданням ліквідності великим і системоформуючим банкам, з одного боку, і наданням безпосередньої підтримки всім банкам шляхом зниження нормативів обов'язкових резервів, - з іншого.

На думку МВФ, великі відтоки капіталу через банківську систему будуть сигналом того, що підтримка ліквідності стає надмірною.

Крім того, МВФ очікує, що до кінця 2008 року і в 2009 році буде відбуватися помітне уповільнення зростання обсягів кредитування (у порівнянні з темпами, які були надмірними).

У зв'язку з цим МВФ застерігає проти спроб перешкодити цьому уповільненню шляхом розміщення усередині країни коштів Фонду національного добробуту. Як тільки довіру буде відновлено, банки знову зможуть одержувати на внутрішньому та зовнішньому ринках достатні кошти.

"Ми хотіли б застерегти від створення постійних джерел державного довгострокового фінансування банківської системи, оскільки це може підірвати грошово-кредитну політику в умовах, коли ситуація на фінансових ринках нормалізується", - сказав Томсен.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua