Результаты торгов ПФТС (четвер - 25 вересня)


У четвер, 25 вересня, індекс ПФТС підвищився на 0,74% (до значення у 395,89 пунктів) на очікуваннях, що Конгрес затвердить план уряду США у $700 млрд. щодо подолання фінансової кризи.

Обсяг торгів акціями за день становив 20,7 млн. грн.

Сьогодні вкотре вийшла негативна статистика у США: зросла кількість звернень за допомогою із безробіття (+32 тис.), зменшились замовлення на товари довгочасного вжитку (-4,5%; очікували -1,1%), а також після зниження кількості новобудов напередодні сьогодні стало відомо про значне падіння продажу будинків на первинному ринку (до 460 тис.; очікувалося підвищення до 519 тис.)

Проте набагато важливішим для торговців зараз є прийняття Конгресом плану виходу із кризи. Таким чином ми спостерігаємо станом на 19.30 зростання американських фондових індексів більш ніж на 2%. Тому від українського ринку акцій завтра ми, на даний момент, очікуємо помірне зростання.

У чорній металургії бачимо активні намагання биків зрушити ринок із мертвої точки у вигідному для них напрямі: Єнакієвський метзавод (4,24%), Азовсталь (2,67%) та Алчевський меткомбінат (0,3%). Серед інших найбільш ліквідних представників сектору ГМК згадаємо про Дніпроспецсталь (4,9%) та Ясинівський коксохім (1,82%).

Активне зростання помічене і у машинобудуванні: Крюківський вагонобудівний завод (6,38%) та Мотор Січ (2,57%).

Енергогенерувальні компанії також показують впевнене підвищення: Донбасенерго (5,45%) і Центренерго (4,22%).

Найбільш неоднозначними виявились торги у банківському секторі. Сьогодні агентство Fitch знизило рейтинги 9-ти українських банків (3-ьох із лістингу ПФТС - Укрсоцбанку, Форуму та ВТБ Банку) із "стабільного" до "негативного". Результатом такої звістки, а також позитиву з-за океану, стало підвищення котувань Укрсоцбанку (2,64%) та зниження Райфайзен банку Аваль (-3,36%).

Окремо згадаємо Стирол (3,64%) і Укрнафту (2,13%).

Ігор Держипільський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua