185
Осад залишився
— Фондовий ринок
За підсумками торговельної сесії понеділка індекс ПФТС показав незначне зростання (0,31%) і досяг позначки 398,56 індексних пункту.
Судячи з низької активності (138 угод на суму 8,44 млн. грн.), учасники ринку зайняли вичікувальну позицію, продовжуючи зберігати занепадницькі настрої минулого тижня. "В цілому торговельна сесія була ознаменована негативно спрямованою динамікою, причому спостерігалася відсутність будь-якого значимого корпоративного тла новин, здатного істотно вплинути на підсумок торгів", - відзначає секторний аналітик "ТЕКТ Ессет менеджмент" Тамара Манук"ян.
"Основною новиною дня стало повідомлення про те, що Міністерство фінансів США в минулу суботу внесло до Конгресу пропозиції, які дають йому право на викуп неліквідних активів в американських фінансових інститутів на суму до $700 млрд. За словами представників американської влади, це повинне звільнити банки від фінансових активів, які стали першопричиною кризи на борговому ринку США і які сьогодні не користуються попитом", - вважає Олена Злобіна, фахівець аналітичного департаменту ІК "Фінаста".
Найбільший вплив на підсумок торговельної сесії зробили зростання котирувань Маріупольського меткомбината (+1,74%), "Райффайзен Банку Аваль" (+2,62%), "Київенерго" (+12,06%) і "Луганськтепловозу" (+13,08%), а лідерами за обсягом торгів стали "Укрнафта" (1,57 млн. грн.) і підприємства сектора ГМК. "Деякою мірою зростання котирувань "Мотор Січ" було обумовлене бажанням гравців відновити втрачені раніше позиції у цьому емітенті", - вважає Манук"ян.
Роблячи прогноз щодо рухів українського фондового ринку на цей тиждень, аналітики сподіваються на відновлення втрачених ним за попередні два тижні позицій, чому деякою мірою може посприяти зростання західних ринків на тлі прийнятих всесвітніми центральними банками антикризових заходів.
В той же час, на думку начальника торговельного відділу компанії "Автоальянс-інвест" Анатолія Шевчука, хоча фундаментальні показники більшості вітчизняних компаній залишаються позитивними, але доти, поки не з'явиться політична стабільність і не зайдуть гроші великих інвесторів, очікувати зростання на фондовому ринку не варто.
Експерт побоюється, що стимули для зростання вітчизняного фондового ринку можуть з'явитися лише після чергових президентських виборів.
За матеріалами: Экономические Известия
Поділитися новиною