Український фондовий ринок - це купа структур, що прагнуть надприбутків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український фондовий ринок - це купа структур, що прагнуть надприбутків

Фондовий ринок
1101
Фондовий ринок України сьогодні - це накопичення не завжди взаємозалежних у своїй діяльності інститутів, які характеризуються спробами одержати надприбутки, використовуючи прогалини в законодавстві. Так прокоментував поточну ситуацію на ринку міністр економіки України Богдан Данилишин, повідомляє сайт міністерства.
Він повідомив, що станом на 1 липня 2008 року Державною комісією цінних паперів і фондового ринку видано 1833 ліцензії на здійснення певних видів професійної діяльності на ринку цінних паперів, а з урахуванням суміщення певних видів професійної діяльності, кількість учасників склала 1561.
Про хаотичність розвитку ситуації на фондовому ринку, на думку Данилишина, свідчать і показники індексу ПФТС, що з початку року впав в 3,3 рази і склав станом на 18 вересня 2008 року лише 347,1 пункту.
За словами міністра, фондовий ринок України на сьогодні перебуває на перехідному етапі свого розвитку, що характеризується, з одного боку, залежністю ситуації на світових ринках (про що свідчить падіння фондових індексів) і формуванням його чіткої інфраструктури; з іншого боку, продовженням збільшення обсягів операцій із цінними паперами, у першу чергу, обсягів емісії цінних паперів.
Як відзначив Данилишин, учасники українського фондового ринку у своїй діяльності реагують не на фактичні дані про розвиток економіки. Так, за словами міністра, оптимістичні прогнози щодо розвитку економіки, які були закладені при підготовці Державного бюджету України на 2009 рік (зростання ВВП - 6%, інфляція - 9,5%), підтримка Радою Національного банку запропонованих Кабінетом міністрів параметрів інфляції, зростання ВВП за січень-серпень на 7,1%, повинні були б стати факторами збільшення активності на ПФТС. "Однак цього не відбулося", - сказав Данилишин. У зв'язку з цим міністр економіки відзначає, що, на думку експертів, торік багато учасників ринку в надії на надприбутки взяли на себе занадто високі зобов'язання і зараз намагаються закрити власні позиції з мінімальними збитками.
"Це свідчить про те, що зараз на фондовому ринку України залишаться лише великі гравці, не орієнтовані на одержання швидких прибутків", - відзначив Данилишин.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас