Результати торгів ПФТС (середа - 17 вересня)


У середу, 17 вересня, індекс ПФТС показав невеликий ріст у 1,08% (до 355,34 пунктів) на фоні надання з боку ФРС США кредиту найбільшій американській страховій компанії AIG. ФРС вирішила не знижувати облікову ставку, а допомагати фінансовій системі "точковими" вливаннями, як ось кредит AIG на суму 85 млрд. дол. взамін на 79,9% акцій страхового гіганта, які перейдуть у власність держави.

На російському ринку після вчорашнього обвалу (індекс ММВБ - -16,6%, індекс РТС - -11,47%) сьогодні знову призупинялись торги, оскільки падіння ринку продовжилось: індекси ММВБ і РТС втратили 3,1% та 6,4% відповідно.

Міжбанківський курс гривні до долара різко підскочив за останні два дні і складає 4,92 грн./дол. (на противагу 4,8 грн./дол.), що свідчить про черговий виток виведення капіталу із України.

Дохідність короткострокових казначейських векселів США впала до рекордного із 1954 р. рівня, що пояснюється бажанням інвесторів вкладати гроші у активи із мінімальним ризиком, оскільки нові й нові банкротства банків викликають недовіру до фінансової системи.

Під кінець української торгівельної сесії стало відомо, що обсяг зведення нових будинків у США у серпні знизився на 6,2% порівняно із липнем - до 895 тис. од. (очікувалося 950 тис. од.) Це найнижчий показник за останні 17 років. В результаті американські фондові ринки із відкриття різко обвалилися і станом на 19.15 за київським часом знизилися на 3,5%. Негативу ринку додають побоювання, що заходів ФРС із екстреного кредитування AIG буде недостатньо, аби вберегти фінансову систему від чергових банкрутств.

Зважаючи на несприятливу кон’юнктуру на ринку цінних паперів США ми очікуємо завтра продовження обвального падіння на українському фондовому ринку.

У чорній металургії, за результатами середи, спостерігаємо різноспрямовані тенденції: ростуть Єнакієвський метзавод (2,65%) і Азовсталь (1,35%), в той час як Алчевський меткомбінат (-0,32%) падає. Серед інших підприємств ГМК згадаємо Авдіївський коксохім (11,76%) і Полтавський ГЗК (0,6%).

Машинобудування показало найнижчі результати: відзначимо Стаханівський вагонобудівний завод (-5,38%) і Мотор Січ (-1,56%).

У фінансовому секторі бачимо впевнене відновлення позицій банків: Укрсоцбанку (10,96%) і Райфайзен банку Аваль (10,29%).

Також серед лідерів дня енерго генерувальні компанії: Донбасенерго (16%) і Центренерго (6,58%).

Окремо згадаємо про Укрнафту (7,9%).

Ігор Держипільський

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua