Експерти розходяться в оцінці впливу загострення глобальної фінансової кризи на курс гривні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти розходяться в оцінці впливу загострення глобальної фінансової кризи на курс гривні

Валюта
1093
Експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна", по-різному оцінюють вплив на курс гривні загострення глобальної фінансової кризи.
"Поглиблення світової фінансової кризи й загострення політичної боротьби в Україні можуть привести до зниження курсу гривні. Рішення ради НБУ розширити прогнозний коридор офіційного курсу гривні на 2009 рік на рівні 4,85 грн/$1 "плюс-мінус" 5% свідчить про те, що нові виклики прийняті, і гривня буде відпущена в більш вільне плавання. Приплив інвестицій в Україну призупиниться, тому що їхній обсяг у світі значно скоротився. На нас чекає переддень економічної кризи, прихована криза ліквідності в банківській сфері вже намічується", - сказав голова правління ЗАТ "Ощадбанк Росії" (Київ) В'ячеслав Юткин.
"...Курс гривні до долара буде падати незалежно від відтоку грошей нерезидентів з фондового ринку. Тут будуть відігравати роль відсутність припливу портфельних інвестицій у банківський сектор, виплати по боргу банківського сектора, подальше погіршення торговельного дефіциту, які викличуть подальший дефіцит валюти", - сказав директор зі стратегічного розвитку інвестиційної кампанії "УФЦ-капітал" (Київ) Сергій Кульпинський.
"Банкрутство американського інвестбанку Lehman Brothers буде мати серйозні негативні наслідки для фінансового світу, тому що може привести до збитків інші фінансові установи. Ставки "овернайт" на міжнародному ринку вперше за останній час досягли 10-11%, іноземні банки скорочують ліміти, що робить практично неможливим для українських банків залучення зовнішнього фінансування в цей час", - відзначив глава правління банку "Хрещатик" (Київ) Дмитро Гриджук.
"Останні події на фондовому ринку, значне зниження інтересу іноземних портфельних інвесторів до внутрішніх облігацій і розширення credit default swaps (CDS) по зобов'язаннях України свідчать про зростаючий песимізм іноземних інвесторів відносно країни. Останні політичні події лише додають масла у вогонь. Структура платіжного балансу України виглядає досить здоровою на даний момент - частка короткострокових запозичень (так званих "гарячих грошей") у загальному припливі капіталу досить мала, тому відтік портфельних інвесторів не має значного впливу на курс гривні...", - відзначив начальник відділу аналізу й досліджень Райффайзен Банку Аваль (Київ) Дмитро Сологуб.
"У цілому портфельні інвестиції нерезидентів в акції українських емітентів формують незначну частину загальних потоків капіталу в Україну... Тому події, які спостерігаються на світових фінансових ринках останні два дні, будуть мати незначний вплив на український валютний ринок у короткостроковій перспективі. У середньостроковому періоді, безумовно, варто очікувати вповільнення припливу прямих іноземних інвестицій і боргового капіталу в Україну. Не виключено, що вже в 2009 році приплив капіталу в Україну через фінансовий рахунок платіжного балансу не буде перекривати дефіциту поточного рахунку, що створить передумови для девальвації гривні", - сказав аналітик Dragon Capital Віталій Ваврищук.
"Прямим наслідком глобальної фінансової кризи буде подорожчання позикових коштів для українських компаній і банків у зв'язку зі скороченням ліквідності й відсутністю вільних коштів кредиторів... Ситуація на міжнародному ринку погіршується з кожним тижнем, і можливості одержати порівняно дешеві кошти від іноземних кредиторів зменшуються, що пов'язане із загальносвітовими проблемами ліквідності, банкрутствами, злиттями й поглинаннями великих гравців, скороченням інвестиційної привабливості України", - відзначив начальник управління казначейства Індустріалбанку (Запоріжжя) Олександр Фомін.
Експерти також відзначають, що розпад демократичної коаліції не привнесе на фінансовий ринок країни додаткові ризики, оскільки такий розвиток політичних подій був очікуваним, однак тривале гостре політичне протистояння може стати додатковим фактором для відтоку капіталу з країни.
"Вплив розпаду коаліції не буде значним. У нинішній оцінці падаючих у ціні акцій та єврооблігацій вже враховані будь-які негативні наслідки політичних подій. Український ринок акцій і ринок суверенних єврооблігацій продовжили падіння ...ПФТС пішов за світовими тенденціями, а рекордний спред по єврооблігаціях показав ступінь недовіри до українського ринку в цілому. Ринки акцій та облігацій залишаються особливо недооціненими на сьогоднішній день, однак повинен наступити момент зростання довіри в глобальному масштабі, перш ніж відновиться довіра до українського ринку", - відзначив С. Кульпинський.
"Не виключено, що світова економіка ввійшла в стадію найбільшої кризи, що за силою та рівнем можна порівняти хіба що з кризою 70-х... У цій ситуації українські внутрішньополітичні події відходять на другий план. У найближчому майбутньому курс долара відносно євро буде тільки зміцнюватись, аналогічна ситуація очікується щодо відношення долар/гривня. Не виключено, що вже ближче під кінець року курс буде близький до оцінки 5 грн/$1", - відзначив радник голови правління Укргазбанку (Київ) Олександр Охрименко.
"Політична нестабільність в Україні може вплинути на зниження її країнового рейтингу, що, у свою чергу, спричинить скорочення інтересу іноземних інвесторів до України як до ринку, що розвивається. Це скоротить приплив іноземних інвестицій і на тлі скорочення валютного виторгу може спровокувати зростання курсу долара як на міжбанку, так і готівковому ринку", - відзначив Фомін.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас