Wall Street очікує, хто впаде наступним


Wall Street очікує, хто впаде наступним

Wall Street побоюється, що падіння Lehman Brothers і продаж Meryll Lynch викличе ланцюгову реакцію на фінансовому ринку.

На початок нинішнього року в США було п'ять найбільших приватних брокерських гігантів. Після драматичної покупки Bear Stearns нинішньою весною, продажу Meryll і банкрутства Lehman у понеділок, на фінансовому бойовищі до понеділка уціліли двоє - Goldman Sachs group та Morgаn Stanley. Як очікує ринок, у вівторок вони оголосять про чергові списання в межах $1-2 млрд, хоча поки і без збитків при драматичному падінні прибутку.

"Хто впаде наступним - Goldman, Morgan?" - виніс у заголовок питання сайт Marketwatch. У понеділок акції двох поки вцілілих гігантів втратили 12% та 14% відповідно.

"Goldman і Morgan Stanley, дві найбільші брокерські фірми, у меншій мірі виявилися накритими кредитною кризою, ніж Bear Stearns, Meryll та Lehnam, однак деякі аналітики в понеділок поставили під сумнів доцільність існування незалежних брокерських компаній як таких", - пише Marketwatch.

Ринок також указує пальцем на можливого наступного банкрута - страхову American International Group Inc., акції якої в п'ятницю на закритті вже втратили 79,2% своєї вартості з початку року. AIG змушена розпродавати активи для збільшення капіталу та звернулася до Федеральної резервної системи США із проханням про надання короткострокового фінансування на $40 млрд.

Емоції ринку в цей понеділок переливалися через край. Падіння Meryll Lynch, компанії, на емблемі якої красувався бик, що персоніфікував міць та оптимізм американської фінансової системи, викликало шок. Meryll протягом майже 100 років була символом Wall Street.

"Це величезний шок", - сказав Стів Фрейзер, літописець Wall Street та автор книги "Wall Street: палац американської мрії". На його думку, у найбільшої в США брокерської фірми був імідж непорушної фінансової фортеці.

Капіталізація Meryll Lynch ще торік становила $100 млрд., Bank of America купив її в понеділок за $50 млрд. Акції Meryll з початку року втратили більше 68% своєї вартості до закриття торгів у п'ятницю .

У своїх блогах і на форумах учасники ринку проводять паралель нинішньої ситуації на Wall Street із часами Великої депреcії. Один з авторів сайту Bloggingstocks навіть порівняв нинішню гонку фінансових компаній за виживання з танцювальним марафоном у культовому фільмі Сидні Поллака "Загнаних коней пристрілюють, чи не так?".

На його думку, "пристрілювати" банки, що впали в нинішній нещадній гонці, можливо, більш гуманний метод, ніж підтримувати їх на плаву, розтягуючи агонію.

У понеділок індекс Dow Jones industrial average впав на 500 пунктів або 4,4%. Подібний обвал Wall Street пережила лише на трагедії 9/11 у перший день відкриття Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE) 17 вересня 2001 року, після того, коли фінансовий район став мішенню кривавих терористичних атак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua