Експерт: Розпуск Верховної Ради обвалить фондовий ринок і піджене спекулянтів


Експерт: Розпуск Верховної Ради обвалить фондовий ринок і піджене спекулянтів

"Початок чергової сесії Верховної Ради не порадував учасників фондового ринку. Замість настрою на конструктивну роботу ми знову побачили, що політичні суперечки знову переважають над здоровим глуздом", - говорить генеральний директор КУА "ПІО ГЛОБАЛ Україна" Андрій Радченко.

"Розпуск Верховної Ради або можливе переформатування коаліції загрожує не тільки коливанням індексу ПФТС, що може просісти ще на 10%, але й гальмуванням багатьох процесів на вітчизняному фондовому ринку, а так само негативно вплине на інвестиційну привабливість України", - вважає експерт.

"Крім того, на нашу думку, на тлі паніки і цілком реального просідання ринку знову буйними кольорами розцвітуть спекулятивні настрої, які і без того підривають вітчизняний фондовий ринок", - підкреслив Радченко.

"З огляду на парламентські події, із сумною впевненістю можу сказати: найближчим часом ми не дочекаємося прийняття закону про акціонерні товариства, і низки інших не менш важливих документів. Думаю також, що компаніям, які планували до кінця року пройти первинне розміщення на міжнародних майданчиках, також не на руку подібні обставини. У підвішеному стані залишається і програма приватизації, що не була затверджена на минулій сесії. Невирішеним залишається питання про керівництво Фонду державного майна України. І це - лише невеликий перелік питань, вирішення яких необхідно вже сьогодні", - відзначив експерт.

"Сьогодні ми можемо говорити про те, що економіка України пристосувалася до хронічного стану передвиборної кампанії, що панує в державі останні чотири роки. Мало того, ми спостерігаємо чимало позитивних змін. Як і раніше високий інтерес іноземних інвесторів до різних галузей і підприємств. Якщо говорити про фондовий ринок, то в нього є потенціал, однак він не може розвиватися без допомоги держави - і законодавчої, і виконавчої влади. Від них залежить те, наскільки швидко та якісно український фондовий ринок стане відповідати світовим стандартам", - підкреслив генеральний директор ПІО ГЛОБАЛ Україна.

"З огляду на весняну кризу і літнє катастрофічне падіння індексу ПФТС, ми, як учасники ринку, розраховували восени на деяку підтримку в стабілізації ситуації з боку всіх гілок влади. Однак поки, видно, доведеться розраховувати на власні сили", - сказав Андрій Радченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua