НБУ змінює розрахунок регулятивного капіталу банків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ змінює розрахунок регулятивного капіталу банків

Валюта
1206
Національний банк України (НБУ) затвердив поправки в інструкцію про порядок регулювання діяльності банків в Україні, якими змінюється розрахунок регулятивного капіталу банків.
Відповідні зміни закріплені постановою НБУ №211, що набуває чинності з 14 жовтня 2008 року.
Нацбанк вважає, що ці зміни дозволять зменшити ризики банків по операціях із цінними паперами.
Відповідно до документа, текст якого розміщений на веб-сайті парламенту, при визначенні розміру регулятивного капіталу банку, загальний розмір капіталу першого та другого рівня додатково буде зменшуватися на балансову вартість тих цінних паперів у торговельному портфелі кредитно-фінансової установи, які не є в обігу на фондових біржах, а також на балансову вартість цінних паперів недиверсифікованих інвестиційних фондів.
Разом з тим, постановою передбачено, що регулятивний капітал банків буде зменшуватися на балансову вартість позалістингових цінних паперів у торговельному портфелі банку (крім цінних паперів центральних органів виконавчої влади, Нацбанку і Державної іпотечної установи), тоді як раніше - на балансову вартість всіх цінних паперів у торговельному портфелі банку, крім певних цінних паперів, які перебувають у його власності.
Крім того, постановою вносяться певні зміни в розрахунок резерву по цінних паперах у портфелі банку на продаж: банки будуть зобов'язані сформувати резерв під операції із цінними паперами відповідно до нових вимог до 1 березня 2009 року.
Відповідно до українського законодавства регулятивний капітал банків включає основний капітал (1-го рівня) і додатковий (2-го рівня). Основний капітал вважається незмінним, тоді як додатковий - може змінюватися.
Основний капітал включає, серед іншого, оплачений статутний капітал, загальні резерви під невизначений ризик при проведенні банківських операцій. Додатковий капітал складається, зокрема, із субординованого боргу, переоцінки основних коштів банку (його нерухомості), нерозподіленого прибутку минулих років.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас