Індекси в Європі впали у вівторок на побоюваннях зростання збитків у фінсекторі


Європейські фондові індекси впали за підсумками торгів у вівторок другий день поспіль на тлі прискорення інфляції та посилення побоювань, що нестабільність на кредитних ринках призведе до зростання збитків фінансових компаній, повідомило агентство Bloomberg.

Негативний вплив на ринок зробило повідомлення аналітиків JPMorgan Chase & Co., що Lehman Brothers може списати в цьому кварталі близько $4 млрд інвестицій, пов'язаних з кредитами, через погіршення ситуації на іпотечному ринку.

Аналітики прогнозують чистий збиток банку в третьому фінансовому кварталі (червень-серпень) у розмірі $3,30 на акцію проти прибутку, що очікувався раніше, в 35 центів на акцію. Також передбачається, що чистий збиток за рік складе $6,77 на акцію проти $2,35, що очікувалися раніше.

Ціна акцій британського банку Barclays опустилася на 5,4%, французького Societe Generale SA - на 4,2%.

"Ситуація в банківському секторі залишається дуже складною, - відзначає менеджер з інвестицій Rathbone Unit Trust Management Гуг Ярроу. - Інвестори тільки почали панікувати".

Котирування акцій Ciba впали на 17%. Хімічна компанія одержала в другому кварталі чистий збиток в обсязі 606 млн швейцарських франків ($552 млн) у порівнянні з прибутком в 27 млн франків за той же період роком раніше.

Папери Wienerberger AG подешевшали на 6,1% після того, як найбільший європейський виробник цегли знизив чистий прибуток у другому кварталі на 39% через кризу на ринку житла в США.

Папери французької Cie. de Saint-Gobain SA знизилися у вартості на 5,7%, Lafarge SA, провідної у світі компанії з виробництва цементу - на 3%.

Індекс найбільших підприємств Європи Dow Jones Stoxx 50 втратив за підсумками торгів у вівторок 86,34 пункту (2,56%) - до 3279,75 пункту.

Британський FTSE опустився на 129,8 пункту (2,38%) - до 5320,4 пункти.

Французький індекс CAC 40 знизився на 116,05 пункту (2,61%) і склав 4332,79 пункту.

Німецький DAX зменшився на 150,45 пункту (2,34%) - до 6282,43 пункту.

Всі 18 основних фондових індексів країн Західної Європи знизилися за підсумками торгів у вівторок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування