0 800 307 555
0 800 307 555

Ціна акцій Fannie Mae та Freddie Mac впала до мінімуму майже за 18 років


Ціна акцій Fannie Mae та Freddie Mac впала до мінімуму майже за 18 років

Ціна акцій Fannie Mae та Freddie Mac упала до мінімуму майже за 18 років на побоюваннях, що уряд США буде змушений піти на порятунок іпотечних компаній, нехтуючи інтересами власників звичайних акцій, повідомило агентство Bloomberg.

Котирування паперів обох компаній впали на 11% після заяви щотижневої газети Barron's про те, що офіційні представники уряду передбачають нездатність Fannie та Freddie залучити необхідний їм обсяг капіталу.

"Дуже імовірно, що це відбудеться до кінця третього кварталу, - заявив Аджай Раджадьякша з Barclays Capital. - Ми думаємо, що без допомоги уряду існує дуже маленька ймовірність завершення Freddie істотного залучення капіталу".

План порятунку буде включати привілейовані акції, які володіють старшинством і дивідендними виплатами, а також правом на конвертацію, що викличе знищення звичайних акцій, заявили Barron's в адміністрації президента США.

З початку поточного року вартість акцій Fannie Mae упала на 82%, Freddie Mac - на 85%.

Fannie Mae та Freddie Mac контролюють прямо або шляхом надання гарантій близько 42% ринку іпотечного кредитування житлового сектора США, що оцінюється в $12 трлн. Ці компанії займаються покупкою заставних у банків-кредиторів, а потім продають із метою фінансування іпотечного ринку свої власні облігації, які, як вважається, фактично гарантуються США. Із середини минулого року по березень нинішнього збитки Fannie Mae і Freddie Mac перевищили $11 млрд.

Приблизно п'ята частина всіх облігацій, випущених Freddie Mac, Fannie Mae та іншими напівдержавними американськими іпотечними компаніями, належить іноземцям.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua