ПФТС користується попитом


ПФТС користується попитом

Як і пророкував Комерсант-Україна, учора головний індикатор українського фондового ринку - індекс ПФТС - відіграв падіння за понеділок, піднявшись на 1,78% - до 634 пунктів.

Обсяг торгів на ринку акцій збільшився більш ніж у два рази - до 53,235 млн грн. Трейдер ІК "Проспект Інвестментс" Богдан Вантух говорить, що позитивну динаміку вчорашній сесії додало декілька факторів: зокрема, заяву президента Російської Федерації Дмитра Медведєва про припинення воєнної операції в Північній Осетії, подальше зниження на глобальних сировинних ринках (що підтверджує спекулятивну природу надмірно високих цін нафти), а також зміцнення американської валюти.

"Крім того, надвечір вийшла інформація про значне зниження дефіциту балансу зовнішньої торгівлі США в червні на 4,1% (до $56,8 млрд). Нарешті на економіці США позначилося здешевлення американських товарів на тлі здешевлення вартості їхньої валюти відносно інших національних валют. Це був найбільш значний за чотири роки стрибок обсягу експорту, що дозволив компенсувати рекордно високий показник імпорту палива, хоча аналітики прогнозували зростання дефіциту балансу до $62 млрд", - говорить трейдер.

Серед негативних внутрішніх новин учасники ринку відзначають скорочення експорту електроенергії на 26,5%. За словами трейдера ІК Foyil Securities Дмитра Мілаєва, зростання викликане зрослим попитом на папери підприємств у секторі генерації енергії ("Центренерго" - +3,31%; "Західенерго" - +1%; "Дніпроенерго" - +0,47%), металургії ("Азовсталь" - +2,21%; Єнакіївський металургійний завод - +3,36%), коксохімічної галузі (Авдєєвський коксохімічний комбінат - +4,72%), а також на великі обленерго ("Дніпрообленерго", "Харківобленерго").

"На сьогодні інвестори переоцінили ризики, у результаті чого спостерігається зростання акцій найбільш ліквідних підприємств у секторах машинобудування, металургії та генерації. У той час як акції підприємств другого ешелону не настільки популярні, у виді відсутності ліквідності й у випадку появи негативних новин неможливості швидко вийти в гроші", - говорить Мілаєв.

Сьогодні ситуація на фондовому ринку буде залежати від даних, які повинні бути оприлюднені в середу: щодо промислового виробництва ЄС, роздрібних продажів США, а також інфляційний звіт Банку Англії. "Ці дані будуть задавати тон торгам у середу", - сказав Богдан Вантух.

За словами Дмитра Мілаєва, до кінця місяця можливе незначне зростання індексу ПФТС на тлі виниклого попиту з боку іноземних і вітчизняних інвесторів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua