Citi рекомендує інвесторам переоцінити ризики українських активів у зв'язку з ситуацією на Кавказі


Citi рекомендує інвесторам переоцінити ризики українських активів у зв'язку з ситуацією на Кавказі

Аналітики Citi вважають, що інвесторам варто переоцінити ризики вкладень в українські активи у зв'язку з поточною ситуацією на Кавказі.

Як говориться в огляді Citi, "більш агресивна російська зовнішня політика в межах колишнього Радянського Союзу", імовірно, вимагає переоцінки вартості українських активів.

"Це виглядає особливо ймовірним, якщо врахувати, що фундаментальні показники України в другій половині 2008 року будуть погіршуватися. Зокрема, це стосується зростання інфляції. Крім того, збільшення зовнішнього дефіциту повинно стати причиною підвищення тиску на національну валюту України, оскільки сезонна підтримка зникає, а ключові реформи відкладені", - говориться в огляді.

Аналітики вважають, що напружені відносини РФ із Грузією майже напевно пов'язані з невдоволенням Росії відносно так званих "кольорових революцій" в Україні та Грузії в 2003 і 2004 роках відповідно, у результаті яких ці країни одержали підтримку від західних держав.

Експерти Citi відзначають, що Росія виступає проти вступу Грузії та України в НАТО, а також України в ЄС, тому що це знижує її вплив у регіоні.

"Якщо конфлікт із Росією сповільнює або скасовує інтеграцію Грузії із Заходом, то подібна доля може також чекати й Україну. Росія може підвищити рівень напруги у відносинах з Україною перед тим, як у грудні буде вирішуватися питання про її вступ у НАТО. Війна в Південній Осетії вже відкладає вступ Грузії в НАТО", - говориться в огляді.

Експерти Citi попереджають інвесторів про те, що Росія може впливати на Україну через ціни на газ, питання майбутнього Чорноморського флоту і контролю над Севастополем, незалежності православної церкви України, пошуку нафти Україною в Чорному морі і багато інших.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua