Україна перетворюється на смітник?


Україна перетворюється на смітник?

Україна продовжує накопичувати відходи. Їхній загальний обсяг вже сягає 32 млрд тонн. І продовжує невпинно зростати – на 2 млрд тонн щороку. А загальна площа територій, що зайняті сміттєсховищами, за підрахунками спеціалістів, сьогодні вже складає 12% території країни. Для порівняння, територія заповідників, заказників національних та ботанічних парків у нас – близько 10%.

Анатолій Семинога, голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, головною причиною швидкого збільшення обсягів сміття вважає відсутність державної концепції щодо відходів.

У нас політика полягає в накопиченні відходів, а не їхній переробці, - каже Анатолій Семинога.

Відтак, лише у Києві за рік утворюється близько 800 тис. тонн твердих побутових відходів. Половина з них - харчові та паперові відходи, а решта - це поліетилен, пластмаса, гума, скло, метали, деревина , які через відсутність роздільного збору, не утилізуються і без переробки захоронюються або знищуються. Це вимагає додаткової площі на звалищах та енерговитрат на їхнє спалення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Україна перетворюється на смітник?» на Finance.ua - 2.0
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua