Уряд сподівається на стабілізацію цін на зерно в Україні в найближчі дні


Уряд сподівається на стабілізацію цін на зерно в Україні в найближчі дні

Уряд України розраховує на стабілізацію внутрішніх цін на зерно в найближчі дні за рахунок активізації закупівель зернових Аграрним фондом у державний продовольчий резерв, повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

"Я думаю, що ми зможемо буквально в лічені дні швидко повернути нормальну ціну на зерно", - сказала вона на форумі "Всеукраїнський день поля - 2008" у Дніпропетровській області.

Тимошенко нагадала, що 31 липня парламент ухвалив рішення збільшити на 1 млрд грн видатки загального фонду державного бюджету, передбачені для Аграрного фонду.

Глава уряду підкреслила, що з наступного тижня ці кошти будуть направлені для здійснення закупівель зерна в державний продовольчий резерв.

"Буквально з понеділка почнемо ці кошти виділяти", - сказала Тимошенко.

При цьому вона підкреслила необхідність втручання держави в зерновий ринок з метою його демонополізації.

"На жаль, фермери та інші сільгосппідприємства дуже страждають від скоординованої системи монопольних спекуляцій", - відзначила прем'єр.

За словами Тимошенко, зернотрейдери іноді "під егідою місцевої влади" здійснюють тиск на аграріїв, щоб ті продавали зерно за нижчими цінами.

Вона підкреслила, що уряд не дасть скуповувати зерно за безцінь.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Уряд сподівається на стабілізацію цін на зерно в Україні в найближчі дні» на Finance.ua - 2.0
В Контексті Finance.ua