Україна і Росія підпишуть угоду про створення газотранспортного консорціуму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна і Росія підпишуть угоду про створення газотранспортного консорціуму

25
Україна і Росія планують укласти угоду про створення спільного консорціуму з управління українською газотранспортною системою до 7 жовтня, коли в Кишиневі відбудеться саміт Співдружності незалежних держав. Про це на прес-конференції в Москві після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним заявив президент України Леонід Кучма, передають Українські Новини.
Він сказав, що між країнами немає серйозних розбіжностей щодо реалізації цього проекту. У свою чергу Путін сказав, що цей проект дієвий, зазначивши, що в консорціум також мають увійти європейські учасники. "У нас процес входження й України, і Росії в європейську енергетичну систему діє", — сказав російський лідер.
Нагадаємо, що в червні Кучма і Путін домовилися про спільне управління Україною і Росією українською газотранспортною системою. Пізніше про бажання брати участь в управлінні українською газотранспортною системою заявила Німеччина, канцлер якої Герхард Шредер брав участь у переговорах Путіна і Кучми.
Згідно з їхньою домовленістю уряди обох країн мають в стислий термін підготувати угоду про стратегічне співробітництво України і Росії в газовій сфері, що, зокрема, повинне передбачати створення консорціуму з управління газопроводом.
Через Україну здійснюється основний транзит російського газу до Європи. За даними Міністерства палива й енергетики, у 2001 році Україна скоротила транзит газу в західному напрямку на 6,2% порівняно з 2000 роком до 105,3 млрд. кубометрів.
Потужність українських газопроводів становить 170 млрд. кубометрів газу щорічно на виході.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас