0 800 307 555
0 800 307 555

ЄЦБ заспокоїв інвесторів


Минулого тижня індекс ПФТС відзначився переважно зниженням і зафіксувався на момент закриття останньої торговельної сесії тижня в п'ятницю на показнику 732,43 пункту. У підсумку за тиждень індекс ПФТС знизився на 35,14 пункту (4,58 %).

"Рух слідом за світовими площадками визначали два фактори",- вважає Сергій Уткін, директор з управління активами "ПІО Глобал Україна". Перший - погані дані з всіх сировинних ринках, зокрема, рекордне зростання цін на нафту. Другий - вихід негативних корпоративних новин з основних фінансових ринків, більшою мірою - зі США.

Але, на думку експерта, фундаментальних внутрішніх факторів для зниження українського ринку сьогодні майже немає. "Великі підприємства основних галузей економіки України показали за перше півріччя позитивні результати, макроекономічні показники в цілому також позитивні - виконання бюджету, зростання митних платежів, зниження інфляції,- стверджує Уткін.- Зниження ринку більшою мірою пов'язане з тим, що деякі великі інвестори, у тому числі іноземні, фіксують прибуток. Ще один нюанс, що показує спекулятивну складову нинішньої ситуації на фондовому ринку,- рух з блакитних фішок прямо суперечило новинам про позитивні результати роботи цих підприємств за перше півріччя".

Оператори як і раніше вважають позитивними перспективи українського фондового ринку, незважаючи на літнє зниження. Статистичні дані про стан світових фінансів, дії центробанків і показники діяльності корпорацій за перше півріччя стануть сигналами, що рухають ринок. Зокрема, гарним сигналом стало підвищення ставки Європейським центробанком (ЄЦБ), що повинне пригальмувати інфляційні процеси в єврозоні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua