"Укртатнафта" пройшла інстанцію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Укртатнафта" пройшла інстанцію

Фондовий ринок
331
Фонд держмайна заявив, що виграв у Господарському суді Києва позов про визнання незаконною покупки 18,6% акцій найбільшої української нафтової компанії ЗАТ "Укртатнафта" компаніями AmRuz Trading і SeaGroup International. Татарські акціонери компанії назвали рішення суду юридично неспроможним і вже заперечили його в апеляційній інстанції. Її рішення може стати вирішальним в боротьбі за Кременчуцький НПЗ, відзначають експерти.
Про те, що Фонд держмайна (ФДМ) виграв судові позови щодо повернення державі 18,6% акцій ЗАТ "Укртатнафта", учора заявили в прес-службі відомства. У ФДМ розповіли, що 28 травня Господарський суд Києва задовольнив його позов до ЗАТ "Укртатнафта" і SeaGroup про незаконність покупки за векселі 9,96% акцій "Укртатнафти", а 2 червня - позов до ЗАТ "Укртатнафта" та AmRuz відносно 8,36% акцій.
Нагадаємо, раніше Верховний суд скасував всі рішення нижчих судових інстанцій, якими підтверджувалася законність покупки 18,6% акцій ЗАТ "Укртатнафта" структурами акціонера НПЗ - ВАТ "Татнафта". Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко тоді розцінила це як визнання за державою права на 61,6% акцій "Укртатнафти". Тим часом інші акціонери заявили, що рішення суду означає, що суперечка повинна бути знову розглянута судами нижчих інстанцій.
Народний депутат Сергій Пашинський, якого Кабінет міністрів пропонує призначити головою правління ЗАТ "Укртатнафта", учора висловив задоволення ухваленим рішенням. "У низці неправильних рішень, які виносилися останнім часом, це єдине правильне. Я впевнений, що апеляційний суд обов'язково підтвердить законність цього рішення суду і держава зможе відновити оперативний контроль над підприємством", - заявив Пашинський. Нагадаємо, зараз "Укртатнафтою" керує відновлений Сумським апеляційним судом Павло Овчаренко. За відновлення Овчаренка на посаді виступало ТОВ "Корсан" (входить у групу "Приват"), а проти - татарські акціонери і Кабінет міністрів.
В "Татнафті" вважають, що рішення суду незаконне, і заявляють про те, що вже подали на нього апеляцію. "Протягом п'яти років суди вищих інстанцій, у тому числі Вищий господарський суд України і Верховний суд, визнавали законність випуску векселів. Тепер же Київський господарський суд приймає зовсім протилежне рішення, що виглядає як мінімум дивно. Тому ми вважаємо, що апеляційний суд все-таки скасує його і поверне статус-кво. Хоча з урахуванням всіх подій, що відбуваються в "Укртатнафті", прогнозувати рішення суду навіть при стовідсотковій упевненості у своїй правоті взагалі складно", - заявили в компанії. У "Татнафті" нагадали, що почали міжнародний судовий розгляд з Україною, вимагаючи від неї $1,13 млрд як компенсацію збитку за втрату контролю над ЗАТ "Укртатнафта". Пізніше схожі позови мають намір подати ще три сторони конфлікту, у результаті чого сума істотно зросте.
Пашинський заявив, що якщо апеляційний суд підтвердить, що угода по векселях недійсна, то акції повернуться самій "Укртатнафті". "І тоді ми повернемося до положення 1998 року, коли векселі ще не були випущені. Тобто в України буде 49,9% акцій, а в татарських акціонерів 49,1% акцій", - вважає народний депутат. Втім, юрист юридичної компанії "Пєсков і партнери" Геннадій Пєсков говорить, що суд може просто скасувати додемісію акцій, і тоді дійсно все повернеться до ситуації 1998 року, а може просто повернути ці 18,6% державі.
У будь-якому разі партнер юридичної компанії "Правові партнери" Андрій Доманський упевнений, що рішення апеляційного суду стане вирішальним в боротьбі за "Укртатнафту". "Зараз 18,6% акцій списані з рахунку банку ING Barring і передані на зберігання 'Нафтогазу'. Чим, по суті, створена ситуація невизначеності навколо підприємства. Після рішення суду буде повна ясність із тим, кому належать ці акції. І якщо їх передадуть у власність "Нафтогазу", компанія зможе провести збори акціонерів і поставити на заводі своє керівництво", - вважає член комітету з ПЕК Олег Зарубинський.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас