0 800 307 555
0 800 307 555

ДІУ рекомендує банкам економити


ДІУ рекомендує банкам економити

Державна іпотечна установа (ДІУ) рекомендує банкам установлювати ставку по іпотечних кредитах, надаваних за рахунок рефінансування ДІУ, на рівні не більше 15%. При цьому рефінансування будуть одержувати в першу чергу банки, які дотримуватимуться рекомендації. 15 травня ДІУ підвищило ставку рефінансування іпотечних кредитів з 9,99% до 13,5% у зв'язку із прискоренням інфляції.

Однак не всі банки зможуть кредитувати під 15%. "Зараз багато банків взагалі відмовилися або призупинили видачу кредитів у гривні. Обсяги кредитування зменшаться, у тому числі і по програмах ДІУ. А якщо заява ДІУ буде носити не рекомендаційний, а обов'язковий характер, то обсяги різко зменшаться. Навряд чи комусь із банків буде цікаво працювати з 1,5% маржі", - розповів Сергій Дем’яненко, керівник іпотечного бізнесу ПриватБанку. За його словами, ставка залежить від безлічі факторів і може коливатися в межах 15-25%.

"Банки не зможуть витримати запропоновану маржу, адже вона повинна містити в собі ризики. Ми закладаємо майнові права по виданих іпотечних кредитах, відповідно несемо повну відповідальність й у випадку дефолту по цих кредитах, а також зобов'язані негайно замінити майнові права в ДІУ. Зараз банки призупинили кредитування: завмер як ринок комерційної, так і жилою нерухомості. До осені ситуація з іпотекою може стати дуже складною. І брати на себе такий ризик за 1,5% банки не будуть, мінімальна маржа - 3%", - запевняє Владислав Кравець, голова правління банку "НРБ-Україна".

А от у банку "Фінанси та кредит" стверджують, що запропонована ДІУ ставка цілком прийнятна для банків. "До того ж з ДІУ набагато простіше працювати. Навіть якщо в банку ресурсів нема, то ми завжди розуміємо, що якщо кредити відповідають стандартам - ДІУ їх викупить, тому ми можемо продовжити кредитувати і заробляти. Погано тільки те, що потенційне коло споживачів скорочується", - вважає Ігор Шевченко, директор департаменту роздрібного кредитування "Фінанси та кредит".

"При ставці рефінансування ДІУ в розмірі 13,5%, номінальна процентна ставка за користування кредитом у розмірі 15% річних, затверджена кожним з банків, є цілком прийнятною. Прибутковість банківської кредитної операції залежить ще й від розміру встановлених банком комісій за оформлення кредитів фізичних осіб за програмою співробітництва з ДІУ", - вважає Олена Алфьорова, начальник відділу іпотечного кредитування управління продажів кредитних продуктів роздрібного бізнесу "Родовід Банку".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua