ЄС очікує дефіцит газу вже до 2015 року


ЄС очікує дефіцит газу вже до 2015 року

Європі загрожує дефіцит газу до 2015 року, заявив на саміті СНД з нафти і газу в Парижі заступник директора Міжнародного енергетичного агентства Вільям Рамсей.

За його словами, Газпром на той час уже не зможе задовольняти зростаючий попит на блакитне паливо в Євросоюзі.

Поставки газу в Євросоюз становлять 84,8% від усього російського експорту, це 26,3% газу, споживаного на території ЄС.

Мінприроди вже заявило, що до 2020 року газовидобуток у Росії тільки збільшиться - до 800-900 млрд кубометрів, таким чином, компенсуючи зростання попиту з боку Європи.

Раніше Мінприроди РФ озвучувало менш позитивні оцінки газовидобутку. Так, у проекті енергетичної стратегії Росії до 2030 року, розробленому робочою групою при Мінпроменерго РФ, збільшення видобутку газу до 2020 року прогнозувалося на рівні від 775 млрд до 815 млрд кубометрів на рік.

Але Євросоюз уже неодноразово висловлював сумніви в тому, що Газпром у майбутньому зможе задовольняти закордонний попит на газ. ЄС указував на зниження видобутку блакитного палива в Росії і нестачу інвестицій у газодобувну галузь.

Вільям Рамсей визначив час, коли Європа може зіткнутися з газовим голодом, - 2015 рік. За даними Росстата, видобуток природного газу в Росії в 2007 році знизився на 0,8% у порівнянні з 2006 роком і склав 651 млрд кубометрів.

У Газпромі скептично поставилися до заяви Вільяма Рамсея. Газпром заявляє, що планує добувати до 2020 року 650-670 млрд кубометрів газу. Сама Росія споживає приблизно 450 млрд кубометрів. Європа (без урахування країн колишнього СРСР) - близько 520 млрд.

На думку експертів Інституту проблем природних монополій, для значного підвищення газовидобутку галузі не вистачає інвестицій у геологорозвідувальні роботи та розробку нових родовищ. І багато в чому це пов'язано з яскраво вираженою орієнтацією газових компаній на експорт.

За 2001-2006 роки загальний обсяг капіталовкладень виріс в 3,1 рази. Однак якщо в 2001 році 74% всіх інвестицій направлялося в розвиток видобутку газу, то в 2006-му 66% від загального обсягу інвестицій припадало на розвиток трубопроводів.

Раніше Єврокомісія запропонувала країнам-членам Євросоюзу створити спільні резерви газу.

У березні голова російського газового монополіста Газпром Олексій Міллер не виключив, що ціна на газ у Європі цього року може досягти 400 доларів за тисячу кубометрів, при тому що раніше цей показник на кінець 2008 року оцінювався на рівні 354 долари

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua