0 800 307 555
0 800 307 555

Українські банки підвищують ставки по іпотечних кредитах


Українські банки підвищують ставки по іпотечних кредитах

Українські банки призупинили видачу іпотечних кредитів або істотно підвищили процентні ставки по кредитах на покупку житла.

Як повідомляється в прес-релізі компанії "Простобанк Консалтинг", середня (ефективна) ставка по іпотечних кредитах терміном на 20 років за даними на 20 травня в порівнянні з даними на 1 квітня 2008 року виросла: у гривні на 2 процентних пункти - до 18,5% річних, у доларах - на 0,25 п.п., до 13,5%, у євро - на 0,5 п.п., до 13,0% річних.

При цьому, за даними компанії, Укрсоцбанк (Київ) і Укрсиббанк (Харків) припинили видачу іпотечних кредитів у гривні, ПриватБанк (Дніпропетровськ) і Правекс-Банк (Київ) не видають такі кредити в доларах, а банк "БІГ Енергія", банк "Хрещатик" та Укрінбанк (всі три - Київ) зупинили програму кредитування іпотеки.

Як відзначається в прес-релізі, обмеження кредитування покупки житла в гривні обумовлено дефіцитом національної валюти на ринку.

У цей час банки, як і раніше, пропонують іпотеку на максимальні строки від 25 до 30 років, однак мінімальні розміри авансових внесків для позичальників збільшені до 20%.

Експерти прогнозують, що до кінця літа ситуація на ринку іпотечного кредитування не зміниться, але в довгостроковій перспективі ставки будуть знижуватися, говориться в прес-релізі "Простобанк Консалтинг".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua