Український нафтохімічний гігант призупинив виробництво


Український нафтохімічний гігант призупинив виробництво

Учора найбільше нафтохімічне підприємство України - калуський завод Карпатнафтохім - оголосило про намір зупинити виробництво на 2,5 місяці, пише видання Коммерсантъ-Украина в матеріалі під назвою Карпатнафтохім подає стоп-сигнал.

Це рішення мотивовано високими цінами на основну сировину - дизпаливо і бензин прямогонний.

"Зараз настав такий момент, коли економічно вигідніше, щоб виробництва не працювали, а люди одержували передбачену колективним договором зарплату", заявив гендиректор Карпатнафтохіму Сергій Чмихалов.

За його словами, складна ситуація склалася з реалізацією вінілхлориду через те, що потужності єдиних іноземних споживачів цього продукту - заводів з виробництва полівінілхлоридів в Угорщині, Румунії і Словаччині - технічно застаріли.

"З метою уникнути негативних показників рентабельності ці підприємства знизили закупівельні ціни на нашу продукцію, і вона стала неконкурентоспроможною", заявили в Карпатнафтохімі.

Це вже не перша заява компанії про збитковість виробництва. У лютому Карпатнафтохім прогнозував щомісячні збитки від переробки піролізної сировини у розмірі $5,5 млн протягом усього 2008 року. А вже у квітні розмір збитків перевищив $10 млн.

Газета відзначає, що тоді це також пояснювалося істотним збільшенням цін на енергоресурси і хімічну сировину, які становлять більше половини витрат на виробництво продукції, при відносно незначному підвищенні цін на продукцію Карпатнафтохіму.

За словами Чмихалова, під час майбутньої зупинки виробництва будуть проведені роботи з ревізії обладнання, його ремонту. Як відзначив гендиректор, перспектива введення в експлуатацію вже в 2008 році нового заводу з виробництва каустичної соди і хлору дозволяє сподіватися на істотне поліпшення ситуації на підприємстві, тому що відпаде необхідність у придбанні хлору за кордоном.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua