Американський суд: Паперові гроші дискримінують сліпих


Американський суд: Паперові гроші дискримінують сліпих

У США дискримінують сліпих, друкуючи паперові гроші, тому що сліпі не можуть розрізнити банкноти різного номіналу, ухвалив 20 травня федеральний апеляційний суд, повідомляє Associated Press.

Це рішення підтримує постанову суду нижньої інстанції, винесену в 2006 році. Воно може змусити американське міністерство фінансів змінити дизайн грошей. У числі пропонованих змін - випуск банкнот різних розмірів і нанесення їхнього номіналу опуклою печаткою.

Американське товариство сліпих подавало позови, вимагаючи таких змін, але міністерство фінансів пручається вже протягом шести років.

Уряд США визнає, що нинішній дизайн не призначений для сліпих, але стверджує, що інваліди пристосувалися. Хтось розраховує на допомогу, хтось користується кредитними картками, а хтось по-різному загинає кути банкнот різного номіналу.

Суд двома голосами проти одного вирішив, що цього недостатньо. Уряд може з тим же успіхом стверджувати, що інваліди можуть плазувати рачки або просити допомоги в перехожих, і немає ніякої необхідності будувати будинки з доступом для інвалідних візків, говориться в рішенні суду

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua