"Нафтогаз України" закликає підприємства хімічної галузі "припинити інсинуації навколо роботи газового ринку"


"Нафтогаз України" закликає підприємства хімічної галузі "припинити інсинуації навколо роботи газового ринку"

НАК "Нафтогаз України" в черговий раз наполягає на припиненні політичних спекуляцій навколо роботи газового ринку країни. Зокрема, низка хімічних підприємств вкотре "звітують" про начебто повне припинення газопостачання та можливість виникнення передумов до екологічної катастрофи у ряді регіонів України. Про це йдеться в заяві, поширеній прес-службою компанії.

Згідно Указу Президента України від 14 лютого 2008 р. №122/2008 "Про рішення РНБО від 1 лютого 2008 р. "Про заходи щодо стабілізації фінансового стану НАК "Нафтогаз України" та ситуацію на ринку природного газу", компанія є монопольним постачальником газу на території України.

Компанія нагадує, що за нормами чинного законодавства всі екологічно небезпечні підприємства у разі виникнення суперечок з постачальником газу, забезпечуються необхідним мінімумом енергоресурсів ("екологічна броня") для запобігання виникнення позаштатних ситуацій.

НАК "Нафтогаз України" наголошує, що діє в рамках правового поля та в повному обсязі виконує свої договірні зобов"язання перед контрагентами. Натомість, низка підприємств, зокрема концерн "Стирол", продовжують саботувати процес реформування газового ринку країни.

Представники цих підприємств відмовляються від укладання договорів не тільки з уповноваженими структурами НАК "Нафтогаз України", але й з альтернативним постачальником газу на українському ринку ("Газпром збут Україна"). Станом на 20 травня, в Об"єднаному диспетчерському управлінні ДК "Укртрансгаз" були відсутні заявки від "Газпром збуту Україна" на надання обсягів газу для цих підприємств.

Згідно з домовленостями між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром", компанія є єдиним власником імпортного газового ресурсу на українській території. Будь-які звинувачення НАК "Нафтогаз України" у неправомірних діях та щодо наявності та розподілу обсягів газу в Україні є суто провокативними.

"Нафтогаз України" вимагає від концерну "Стирол" та ВАТ "Рівнеазот" погасити заборгованість за спожитий газ, яка на сьогодні становить близько 700 млн грн. Такі дії керівників означених підприємств обмежують можливості НАК "Нафтогаз України" щодо своєчасних та повних розрахунків за імпортний газ з ВАТ "Газпром".

"Нафтогаз України" вимагає від концерну "Стирол" та ВАТ "Рівнеазот" документально оформити стосунки з одним із постачальників газу, які офіційно діють в рамках правового поля на території України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua